Споделување на ром - класични емулатори на класична конзола

Денес, многу корисници бараат начин како повторно да уживаат во нив juegos, што влезе во историјата во стари конзоли за видео игри како нес, снес, играчитн. Поради оваа причина, денес ќе препорачаме многу добра апликација, која се нарекува Споделување на ром.

Споделување на ром

Споделување на ром, е потполно бесплатна апликација, која ни нуди 6 различни онлајн емулатори на класични конзоли со нивните соодветни игри за секоја од нив. Меѓу конзолите што ни се обезбедени се, Nes, Snes, Sega Megadrive, Game Gear, Gameboy Color и GameBoy Advance. За да ја користиме апликацијата, не смееме да преземаме ништо, едноставно мора да избереме конзола и игра што сакаме да ја испробаме. Важно е да се спомене дека апликацијата е компатибилна со повеќето тековни прелистувачи, се додека на нив е инсталиран приклучокот java.

Линк: Споделување на ром


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фреди Кеши дија dijo

    нема ништо што го мразам ова