Сè што треба да знаете за новиот OnePlus 2, главниот убиец

онеплус-2-после

Ако има паметен телефон што можете да ни го оставите денес ако ја погледнете врската и вредноста за парите, ова е дефинитивно OnePlus. Доколку, покрај тоа, го додадеме и „возбуда“ што уредот ја крева поради комплицираните опции за купување, го имаме комплетниот смартфон, OnePlus 2 е веќе претставен и тој ни ги покажува неговиот карактер и детали во целост по презентацијата доцна ноќе во раните утрински часови по шпанско време. 

онеплус-2-7

Новиот OnePlus 2 покажува импресивни спецификации (претходно откриени од протекување) и додава многу нови карактеристики во споредба со претходниот модел. За почеток, ќе видиме мала листа во која можете да ги видите вестите, а потоа ќе ги видиме подетално:

 • Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 1.8GHz Octa Core процесор
 • Adreno 430 GPU
 • 5.5-инчен IPS-NEO дисплеј со резолуција 1920 x 1080 FullHD
 • 3 GB и 4 GB DDR4 RAM меморија во две верзии
 • Главна камера од 13 MP со OIS и ласерски фокус, 5 MP пред
 • 16 и 64 GB внатрешна меморија за неговите две верзии
 • Поврзување 4G LTE Cat 6, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 и NFC
 • Сензор за отпечатоци
 • Двоен SIM-слот
 • USB тип C
 • Батерија од 3300 mAh
 • Андроид 5.1 шекерче оперативен систем со OxygenOS
 • Димензии 151.8 x 74.9 x 9.8 mm и дебелина 175 грама

Дизајн

Дизајнот на овој уред се менува за да се подобри и како забележителна забелешка можеме да видиме копче на предната страна што има вграден сензор за отпечатоци. Овој сензор дозволува складирајте до 5 отпечатоци од прсти и тоа е нешто што многумина сакаа да го видат на уредот, плус страничниот дел додава a ново копче за лизгање (Лизгач за предупредување) за контрола на звукот и лесно префрлување помеѓу три профили за известување без да мора да го вадите OnePlus 2 од вашиот џеб. 

Страничната рамка е метална и додава малку поголема тежина на сетот, но му дава на корисникот подобро чувство кога се носи. Покрај тоа, се додаваат нови случаи кои ќе се продаваат (се надевам дека овој пат ако) кога уредот ќе се најде во продажба, овие заменливи куќишта Тие не значат дека батеријата може да се отстрани, но тие ќе му дадат поинаков допир на нашиот OnePlus 2. Достапните модели, освен црниот песочник што ги додава првично, ќе бидат четирите прикажани на сликата подолу: бамбусот, црниот кајсија, кевлар и розово дрво

онеплус-2-9

Срцето на OnePlus 2

Новиот процесор Octa Core Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 1.8 GHz ветува спектакуларен настап заедно Adreno 430 графички процесор, на 3 или 4 GB DDR4 RAM меморија (во зависност од моделот) и 16 и 64 GB внатрешна меморија, дајте го остатокот. Во однос на моќноста, новиот уред нема на што да им позавиди на високите компании на другите компании, наместо напротив ... Ако погледнеме на екранот на овој OnePlus 2 ќе видиме дека панелот е подобрен и нема да имаме проблем со рефлексии и отпорни на гребење благодарение на Corning Gorilla Glass.

Друга многу интересна новина што ја прави разликата е новата УСБ-приклучок Тип Ц. што го вклучува OnePlus 2. Дека ОПО одлучи да го стави овој приклучок на неговиот уред означува чекор што се чини дека е присутен во големите компании за стандардизирање на конекторот.

Камери

Овој пат новиот уред додава задна камера со оптички стабилизатор на слика, што ни овозможува да ги елиминираме неволните движења за неверојатно остри фотографии и видеа. Има 13 мегапиксели и несомнено е спектакуларна камера. Пред нас нема да имаме проблем со 5-те мегапиксели за нашите конференции или селфиња.


Цена и достапност

Првично цените за овој предводник убиец се 339 евра за неговата верзија со 3 GB RAM и 16 GB простор и 399 евра за 4 GB RAM и 64 GB простор. Во принцип, продажбата на моделот од 16 GB ќе трае подолго од 64 GB простор, јасно е дека остатокот од спецификациите се исти и во двата модели. Новиот OnePlus 2 ќе се најде во продажба на 11 август во: Европа, Канада, САД, Кина и Индија и покани за добивање единица, па затоа ќе биде тешко да се добие.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.