Сега е достапен ZTE Blade A6, терминал со beверска батерија

Корисниците отсекогаш се определувале за мали терминали, доколку тоа им го дозволува џепната книга. Тој тренд беше уништен кога започнаа да се појавуваат првите паметни телефони и во моментов најпродаваните модели Тие се оние што ни нудат екран од 5 или повеќе инчи.

Но, ваквите големини на екранот подразбираат губење на батерија што понекогаш, и во зависност од употребата што ја користиме во терминалот, може да биде проблем кога станува збор за дома со малку батерија. Тековниот тренд на производителите Ни нуди батерија од околу 3.000 mAh во повеќето терминали од 5,5 инчи или слично.

Но, не сите, бидејќи некои азиски фирми се обидуваат да понудат плус кога се обидуваат да ги убедат корисниците дека размислуваат за промена на терминалите, бидејќи внатре можеме да најдеме батерија од 5.000 mAh, вистинска глупост со која, во теорија и во зависност од употребата што ја правиме, можеме да постигнеме до два дена автономија без никаков проблем.

ZTE Blade 6 е веќе достапен во Шпанија, терминал што доаѓа да се натпреварува во понискиот среден опсег на пазарот, но со доста моќни карактеристики, иако не во сите аспекти. Овој терминал ни нуди компатибилност со системите за брзо полнење, читач на отпечатоци, 5,2 инчен екран со резолуција 72p, 4G конекција, Android Nougat 7, задна камера 13 mpx и предна камера 8mpx.

Срцето на овој терминал е управувано од Snadragon 435 придружен со 2 GB RAM меморија, повеќе од доволна комбинација за да можеме да го преместуваме терминалот без никакви проблеми, се додека не сакаме да ги користиме најмоќните игри достапни на Google Play.

Со батерија со таков капацитет, логично страда дебелината и тежината на уредот, но ако она што го барате е автономија, испратете WhatsApp, видете го вашиот wallид на Facebook и направете 4 фотографии, со ZTE Blade A6 имате повеќе од доволно за цената што ја има: 180 евра само засега достапно од Медиамарк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.