Сега е можно да се резервира Moto G4 Play преку Амазон

Моторола

Motorola продолжува да презентира и официјално да лансира нови мобилни уреди на пазарот, сè повеќе интегрирани во Lenovo. По обновувањето на повеќето семејства на паметни телефони, време е да се стави продажба на Не се пронајдени производи, што е замена за Moto E кои беа толку успешни на пазарот.

Рече уред Сега е можно да се резервира преку Амазон со цена од 169 евра. Испораката како што е најавено ќе започне на 1 септември.

Следно ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој Motorola Moto G4 Play;

 • Димензии 144 x 72 x 8.95 / 9.9 mm
 • Тежина од 137 грама
 • 5-инчен екран со HD резолуција
 • Процесор Snapdragon 410
 • 2 GB RAM меморија
 • Внатрешно складирање 16 GB
 • Задна камера од 8 мегапиксели со предна камера f / 2.2 и 5 мегапиксели
 • Батерија од 2.800 mAh со автономија што се чини сигурна барем цел ден
 • Поврзување; микро USB, приклучок 3,5 mm
 • Оперативен систем Android 6.0 Marshmallow

Нема сомнение дека овој нов терминал на Motorola има неколку интересни карактеристики, иако прилагодени за опсегот на влез и уште повеќе, имајќи ја предвид цената што се чини превисока за паметен телефон од ваков тип. Секако, важно е да се има предвид дека дизајнот и материјалите што се користат за производство на овој Moto 4G Play се на прво ниво.

Ако ви треба паметен телефон од почетно ниво со избалансирани спецификации, оваа нова Motorola несомнено може да биде одличен избор за вас.

Што мислите за овој нов Moto 4G Play и неговата премиерна цена на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.