Сега можете да го преземете Super Mario Run за Android

Една од најочекуваните игри во последните неколку недели од корисниците на Андроид е Super Mario Run по нејзиното лансирање на 15 декември на платформата Епл. По три месеци чекање, момците во Nintendo само што излегоа еден ден порано од очекуваното Super Mario Run, бесконечен тркач во кој ќе мора да платиме 9,99 евра за да можеме да го отклучиме пристапот до целата игра со една набавка. Конечно, момците од Нинтендо избраа да го нудат истиот систем на набавка што го понудија на платформата Епл, систем што им донесе голем број критики и што го направија само 5% од корисниците што ја купиле играта. .

Во Super Mario Run се ставивме во местото на најпознатиот водоводџија во светот, не само во светот на видео игрите. Во овој бесконечен тркач Марио тоа е секогаш во движење и корисникот треба само да се обиде да избегне пречки и да се обиде да добие што е можно повеќе парички. Ако не ја купиме играта, брзо ќе видиме како нема да можеме да продолжиме да уживаме во сите нивоа што ги нуди првата официјална игра Марио за да стигнат до мобилните платформи, откако ќе слетаме на iOS.

Само можеме да уживаме во првите три нивоа бесплатно, да, онолку пати колку што сакаме. Како верзијата iOS, и за да спречи оваа игра да биде хакирана, Super Mario Run ќе работи само со интернет конекција, ограничување што нема да ни овозможи да уживаме во оваа игра, ако конечно решиме да ги платиме 9,99 евра колку што ако сме без интернет-врска. Nintendo го искористи лансирањето на верзијата за Android со ажурирање на верзијата за iOS додавајќи голем број нови функции кои се исто така присутни во оваа верзија за Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.