Седумте најдобри игри на табла за телефон или таблет

Домино

Кога поминуваме многу часови затворени дома и повеќе не знаеме кои серии, филмови или видеа на YouTube да ги гледаме, имаме на располагање многу други опции кои често ги занемаруваме. Логично во ова време на затворање Идеите за вежбање, книги за читање, игри на табла, учење јазици, изведување на некаков курс преку Интернет, конзолата и други активности се навистина интересни за подобро да го поминувате вашето време и кога имате мали дома секогаш можете да правите секаков вид на занаети или активности што ви го одвлекуваат вниманието малку повеќе и побрзо го минуваат времето.

Во овој случај, она што ние ќе ви покажеме се седум најдобри игри што можете да ги играте со вашиот телефон или таблет, така што ако немате кралска игра на табла во секој случај можете да го користите.

Игри за таблети

Сигурно повеќе од еден од вас ги знае игрите што ќе ги прикажеме во овој напис, но многу од вас не, затоа е секогаш интересно да ги споделите со сите вас за да уживате во овие игри на табла и покрај тоа што ги немате дома Со таблет или мобилен уред можеме да играме многу часови со нив, па да ги видиме овие опции. Постојат неколку опции од секоја од игрите и можете да изберете помеѓу оние што најмногу ви се допаѓаат, ние ви предлагаме, а потоа ќе изберете.

Шах

Без сомнение, една од theвездените игри за да го вежбаме нашиот ум и да си поминеме убаво играјќи. Шахот е првата од ветеранските игри на табла што ќе ги споделиме со вас и имате можност да играте на iOS, iPadOS и Android. Овде подолу ја оставаме врската за преземање на оваа игра што е достапна тотално бесплатно.

Шах
Шах
цена: слободен

Драскање

Ова е уште една од митските игри во кои табла е сопственик на табелата. Во овој случај, играта е префрлена на нашите мобилни уреди и можеме да поминеме часови играјќи обидувајќи се да ги погодиме зборовите и да си поминеме многу добро забава со семејството. 

Scrabble® ОДИ
Scrabble® ОДИ
Развивач: Скупен
цена: слободен

Паркеи

Не можеме да заборавиме на некој друг крал на игри на табла од секогаш, парчињата. Во овој случај, ние исто така имаме неколку достапни опции во продавниците за апликации, но се определивме за овие две, и за iOS и за Android уредите. Изберете оној кој ви се допаѓа најмногу затоа што тука има дури и специфични верзии за iPad.

ArchВЕЗДА ПАРХИС
ArchВЕЗДА ПАРХИС
цена: слободен

Домино

Не може да недостасува во решетките за цел живот, Домино е обично крал на табелите и во овој случај ќе го пренесеме на нашите уреди iPhone, iPad или Android. Играта е навистина забавна и можете добро да си поминете играјќи со неа. Ограничувањата тука се нешто поголеми бидејќи нема опција да се игра цело семејство одеднаш, но еј, многу е забавно и не може да изостане од оваа листа на ветерани игри на табла.

Домино
Домино
Развивач: Игри со јамка
цена: слободен

Игра со гуски

Друга што не може да изостане од списокот класични игри на табла е играта на Ла Ока. Да, во овој случај можат да играат до четири играчи и има онлајн верзија за да може да играте со други луѓе, но забавата е играј со оние дома.

Игра со гуски
Игра со гуски
Развивач: ГрупоАламар
цена: слободен

Потоне плови

Имајте на ум дека во овој случај играта не е бесплатна, тоа е прво. Но, вреди да се каже дека оваа игра може да ни донесе дополнителна забава. Оваа игра е официјална верзија на класичната табла на Hasbro од поморски битки И иако не е бесплатна, таа е забавна игра за користење на нашите мобилни телефони, со многу интересни опции и графики.

Во овој случај, ние ја прикачуваме играта Naval Battle, што е гратис во Play Store за Android:

Пичионири и Пикутер Ер

Конечно, митскиот Пикшари не може да изостане од нашата табела за игри. Оваа игра, која е достапна во неколку верзии за мобилни уреди, е прилично забавна, но очигледно има свои ограничувања во споредба со оригиналната игра на табла. Можеме да видиме дека има неколку верзии и во овој случај ја додадовме верзијата на Пиктари и Пиктурен воздух за Андроид и за iOS уреди соодветно.

Пипинг
Пипинг
Развивач: Фереиро Адријан
цена: слободен

Во многу од овие игри треба да разјасниме што можеме да сториме онлајн игри со нашите пријатели или со други корисници, ова ќе зависи од играта и ако сакаме или не. Во секој случај, опцијата е достапна во многу од нив за да можете да изберете дали да играте или не преку Интернет благодарение на нивните опции. Постојат многу други игри на табла кои се префрлени на дигитални платформи, но сега засега поминуваме низ овие седум, ако тие убедат подоцна, ќе направиме уште една компилација со повеќе слични игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->