Седум незаборавни моменти во бањи со видео игри

моменти во бањата видео игри

El бања Тоа е просторија која бара удобност и блискост од релаксирачки туш до други специфични човечки потреби. Просторија во која, а приори, не треба да значи живеење на необични премини, но еј, тука ви донесуваме компилација од неколку незаборавни моменти од бањи, домашни и јавни, што сигурно многу fansубители на игра ќе се сетите.

Од нешто есхатолошки пасуси, преку огромни тепања, уникатни нивоа на започнување, стравувања од смрт и митски сцени од легендарна програма, ова се некои од ситуациите што ги избравме: колку можете да препознаете?

Војводата Нукем 3D

војвода нуем 3д тоалет

Војводата Нукем 3D тоа беше навистина антологиски наслов. Тој прекрасен FPS комбинираше лош главен јунак, дизајн со одлично ниво, десетици намигнувања и уникатен хумор. Во првото митско ниво на играта, тоа на порно киното, можевме да влеземе во бањите на приземјето и да изненадиме едно од вонземските суштества што напаѓаат, а делува како стомак. Наместо да се јави и учтиво да праша дали е зафатен, Дјук направи најдобро што знаеше: прво пукаше, па прашај.

 

Metal Gear Solid

Продолжуваме со уште една одлична класика, и во овој случај, тоа е неповторливо Metal Gear Solid, што се појави во првиот PlayStation. Покрај тоа што можеше да изненади некој војник од геном без трага што го олеснува мочниот меур, во бањите на зградата на нуклеарната боева глава имаше сцена со Мерил, ќерка на полковникот Кембел, кој ни посочи по грбот по втор пат и каде зборуваше за своите чувства за ужасите од војната.

 

GoldenEye 007

GoldenEye 007 став Нинтендо 64 тоа беше една од најомилените игри на тој систем: графика што запира срце, неверојатни анимации, беспрекорна контрола и остварено чувство Бонд го круниса како најдобрата програма некогаш направена за универзумот на 007. Сигурно многумина од вас се сеќаваат на почетокот на нивото Објекткаде Џејмс влегол во непријателски објект преку вентилационен канал што водел до кабина за бања, од каде што можевме да ја удриме главата на безначајниот чувар во соседниот тоалет.

 

Silent Hill 2

http://www.youtube.com/watch?v=ou5W7u0pYkE

Првите решетки на мрачните Silent Hill 2 тие се случија во нечиста патна бања, каде што главниот јунак на играта го освежи лицето пред да ја раскаже причината за неговото патување во проколнатиот град. Но, тој почеток не беше единствениот момент во кој Џејмс тој комуницираше со бања: во станбената зграда, првата област на играта, ќе стигнеше во тоалет што изгледаше толку мачно, што сум сигурен дека многумина од вас беа малку исфрлени од сцената.

 

целзиусови

Пред да нè изненади со Силен дожд o Надвор: Две души, Квантички сон Тој започна целзиусови став PlayStation 2, Xbox y PC, како претходници на играта на тие први две игри. целзиусови Започна на многу интензивен начин во бањата на кафетеријата, каде што главниот лик ладнокрвно ќе убиеше невин. Од тој момент, играта нè покани да ја откриеме вистината за сето тоа, но не пред да мораме набрзина да ги расчистуваме остатоците од местото на злосторството, пред некој да влезе таму.

 

Сплинктерна ќелија: Убедување

Претпоследната авантура на Сем Фишер Тоа беше посурова и насилна програма од претходните наслови во франшизата, целосно насочена кон скришум. Во Убедување на ќелијата на распарчи, се случија низа lyверски испрашувања, каде што со тортура и ужасни удари, Фишер беше способен да натера секој да пее. Првиот од тие состаноци се одржа во јавна бања каде што практично ништо не беше оставено на своето место.

 

PT

Прогонувачко демо на PT Тоа беше величествена увертира на она што можеби не чекаше во тоа Silent Hill дека тој ќе ги собере талентите на Hideo Kojima y Гилермо дел Торо. За жал, тоа веќе го знаеме Konami донесе одлука за откажување на проектот, иако се очекува во иднина да имаме новости за оваа сага. Фокусирање на PT, еден од најстрашните премини во шокантното демо беше оној што нè натера да ја испитаме бањата на мистериозната куќа, каде што во мијалникот пронајдовме жив фетус.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.