Секогаш вклучен на Galaxy Note 7 се отвора за сите апликации

алваис-на-самсунг

Овој метод што јужнокорејската компанија го лансираше во претставувањето на новите Samsung Galaxy S7 и Samsung Galaxy S7 Edge со кои смееме да ги видиме времето и датумот на екранот на нашиот уред, доби подобрување што иако е точно сега нема да го сфатиме, со текот на времето сигурно ќе го сфатиме.

Ова е опцијата што ја имаат програмерите сега со неодамнешната презентација на Samsung Galaxy Note 7 и неговиот Always On, што се отвора за да можат да ги додадат сите известувања на почетниот екран. Ова е несомнено една од оние новости што повеќе од една ќе ги цени, а тоа е прегледајте го известувањето од која било апликација за е-пошта или пораки, меѓу другото, ќе биде можно преку Always On на Galaxy Note 7.

Значи, со овој Alwais On отворен за програмерите, опциите што корисниците треба да ги видат известувањата од другите апликации се бесконечни. Исто така, добрата работа во врска со ова е што иако е точно дека засега тоа се виде во новата верзија на оваа функција што го придружува Galaxy Note 7, Тоа е верзија не многу различна од онаа што ја имаме на располагање во новите Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge, што значи дека наскоро би бил достапен за секого.

Но, во моментов нема да кажеме ништо затоа што фирмата не потврди ништо, затоа мора да чекаме додека развивачите не започнат да ги користат кодот и апликации од трети страни ни ги покажуваат своите известувања во овој Alwais On.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.