Сертификат го потврдува капацитетот на батеријата на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus

Невозможно е сертификатите, документите и другите протекувања за новиот Samsung Galaxy S9 што треба да бидат претставени следниот месец во рамките на MWC 2018, да не стигнат до мрежата. Во овој случај имаме истекување на сертификат запечатен во Бразил, во кој јасно го покажува капацитетот на двете батерии.

Новите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus се денес во фокусот на сите дневни протекувања, пред неколку дена пристигна уште едно истекување со задната кутија на уредот и сега од Национална агенција за телекомуникации на Бразил, официјалниот капацитет пристигнува и можеме да кажеме дека батериите се потврдени.

3.000 и 3.500 mAh за Galaxy S9

Се чини дека компанијата не сака да ризикува по ова прашање на батерии и помалку кога веќе има историја што оставила трага. Во овој случај моделот S9 би монтирал батерија со капацитет од 3.000 mAh и модел со голем екран Galaxy S9 Plus 3.500 mAh.

Постојат гласини за можноста за додавање на графен за да се зголеми автономијата на уредите, но не веруваме дека ова ќе се реализира во терминал повикан да биде лидер во продажбата, можеби тие ќе го додадат во иднина или дури и во инфериорни уреди како тест пред да започнат со првото- линиски терминали. Барем, така изгледа.

Секој пат кога сме поблиску до официјално презентирање на овие два модели на јужнокорејската компанија и се потврдува тоа фирмата сака да се врати во MWC и да ги претстави своите водечки терминали таму за да не го изгуби јажето од новата година.

Под ова мислиме дека презентацијата е направена многу порано од повеќето ривали и со евентуалното заминување на LG што се чини дека не го претставува новиот модел во Барселона, тој би останал со Huawei како главен ривал на почетокот на годината, ако воопшто.Ова го прави истото во Мобилен и не размислува да има свој настан како и некои гласини. Нема ништо потврдено и ќе биде потребно да се види како брендовите реагираат неколку дена пред почетокот на настанот, но можеме да ги истакнеме добар дуел на уреди за оваа 2018 година. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.