Се појавуваат спецификациите на OnePlus 3 Mini

OnePlus 3

Неодамна знаевме дека има OnePlus продажбата е прекината за одредени земји од неговиот нов OnePlus 3, нешто што ги растажи многу корисници кои сакаа да го купат терминалот, но ова чекање може да биде позитивно за многумина од се зборува и гласини за лансирање на нов терминал, OnePlus 3 Mini.

GFXBench ги објави спецификациите на овој терминал, терминал што го има истиот како OnePlus 3 со некои варијации, како што е екранот помал од нормалниот. Затоа сите го крстија како OnePlus 3 Mini.

OnePlus 3 Mini ќе има 6 GB рам

Овој нов модел на OnePlus ќе има 4,7-инчен екран со резолуција од 1920 x 1080 пиксели, можеби Corning Gorilla Glass 4. Процесорот ќе биде Snapdragon 820 со 6 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија. GPU на овој уред ќе биде Adreno 530. Камерите OnePlus 3 Mini ќе бидат 16 MP, а предната камера ќе биде 8 MP.

GFXBench One Plus 3 Mini

Останатите компоненти ќе бидат исти или се претпоставува дека се исти како OnePlus 3, што го прави OnePlus 3 Mini уште подобар бидејќи не смееме да заборавиме дека батеријата би била 3.000 mAh со брзо полнење и USB-C приклучок, што би направило да имаме голема автономија во овој мобилен телефон. Се очекува соодветните извештаи да бидат доставени до FCC и TENAA во текот на следните неколку дена за маркетинг.

Цената на OnePlus 3 беше одличен поттик за многу корисници и во OnePlus 3 тоа ќе биде одлична точка бидејќи цената на овој терминал се очекува да биде под 300 евра, многу интересна цена за овој терминал.

Иако навистина нема да имаме повеќе модели од семејството OnePlus X, се чини дека неговиот дух останува во терминалите и веројатно се очекува дека и на овие нови терминали ќе остане Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.