Се појавува првата слика на HTC Marlin, идниот Google Nexus

HTC Nexus Марлин

Во овој момент, постоењето на нови мобилни модели за опсегот на Nexus е повеќе од потврдено, мобилни телефони што овој пат ќе ги произведува самата HTC, првата компанија што го создаде првиот Google Nexus.

Овие уреди имаа доста протекување, од информации за нивниот хардвер до можни рендери, но досега не видовме официјални слики. Како што можеш да видиш, сликата што ја прикажуваме припаѓа на HTC Marlin, слика што протече од мрежата на TechDroider, слика што покажува малку, но барем можеме да добиеме мала идеја за тоа каков ќе биде HTC Marlin.

Гледаме како Новиот уред на HTC ќе има Android Nougat и голем екран. Ги гледаме и копчињата на екранот што можеше да биде овозможено за да можат да ја прикажуваат сликата, но всушност имаат физички копчиња. Ако информациите што ги имаме досега се точни. Големината на екранот одговара на 6 инчи, иако не можеме да го потврдиме тоа со сигурност бидејќи не е прикажано ништо друго освен екранот.

И, исто така, оваа слика потврдува дека HTC Marlin наскоро ќе биде објавен. Ако ги земеме предвид минатите лансирања и гледањето на оваа слика, многумина предлагаат дека новиот Nexus ќе биде претставена на крајот на септември, што значи дека сепак ќе мора да почекаме најмалку два месеца за да ја видиме или знаеме формата, изгледот и моќта на плодовите на ова обединување што може да доведе до ревитализација на компанијата HTC.

Лично мислам дека ќе биде објавен за време на тие датуми или евентуално порано, но нема да се продава до октомври или ноември, бидејќи верзијата Android N сè уште не е пристигната или се очекува да пристигне до тие датуми. Во секој случај, HTC Марлин веќе е реалност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.