Новите слики на следниот модел на LG, LG V20 се филтрираат

lg-v20-1

Неколку дена ги гледаме некои од најинтересните гласини за новиот LG V20, имаме дури и дел од спецификациите што ќе ги има овој нов модел на LG кои доаѓаат да се натпреваруваат за позиција во опсегот на уреди од висока класа. Во овој случај, новиот LG V20 е оддалечен неколку дена од својот официјално лансирање бидејќи се зборува за следниот 6 септември за неговата официјална презентација и ова е нешто што ни одговара ако ја земеме предвид стапката на протекување.

lg-v20-2

Од друга страна, од твитер профилот на @onleaks, новите слики на уредот не престануваат да пристигнуваат и ова се оние што ни ги покажаа пред неколку часа. Овие се некои од можните спецификации што треба да го објавиме новиот терминал на LG:

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 820 (мај 821)
 • 4, па дури и 6 GB RAM меморија
 • Двојна задна камера со двоен LED блиц
 • 32 и 64 GB простор со слот за microSD до 256 GB
 • Двоен екран напред
 • Димензии 159,5 x 78,1 x 7,7 mm

Новиот уред на LG би можел бидете меѓу првите кои користат Android Nougat веднаш надвор од кутијата, така што секој обрнува внимание на овој детал, бидејќи сметаме дека е интересно со оглед на стапката на ажурирања што ја имаме на Android. Можно е претставувањето на новиот LG V20 да пристигне малку пред неговото официјално претставување на 6 септември, па можно е до крајот на овој месец август веќе да го имаме презентиран уредот и подготвен да се натпреваруваме со неговите ривали во оваа чаша.пазар на паметни телефони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мобилен dijo

  Оние од LG се чини дека ги ставаат батериите. Браво за нив.