Сите новости од Нетфликс и ХБО во март 2020 година

Враќаме уште еден викенд со сите новости што главните даватели на содржини за стриминг имаат да ни ги понудат. Овој месец е преполн со новости на Нетфликс и HBO, понекогаш е дури и доста тешко да се следи целосно текот на премиерите, но не грижете се, затоа што летаме за да не пропуштите апсолутно ништо од сè што овие платформи имаат да понудат вие, особено во овој месец март, каде што Dinsey + ќе се симне во Европа преку влезната врата. Останете со нас и дознајте кои се сите премиери и новости на Нетфликс и ХБО во текот на месец март 2020 година.

Премиери на Нетфликс

Премиерата на серијата беше во март 2020 година

Како и секогаш, започнуваме со најпопуларните провајдери, Нетфликс продолжува да работи на сопствени продукции кои веќе станаа нејзин главен извор на содржина за сите корисници. И покрај фактот дека овој месец каталогот ќе продолжи да се шири, главно во делот за филмови, не можеме да го игнорираме огромниот број на серии што ќе ги гледаме во текот на месец март на Нетфликс и кои се апсолутно нови. Подготвени сте?

Започнуваме со третата сезона на Елита, тој конгломерат од благородни деца што имале експлозија (наменета за игра на зборови) во приватно училиште во Мадрид. Преглед на главните проблеми со кои се соочуваат младите денес и критички осврт на тоа како се соочуваат со нивните социјални односи. Првите две сезони станаа светски успех, катапултирајќи ги Мигел Бернардо, Марија Педраза и Естер Експосито на врвот на националните црвени теписи. Оваа трета сезона ветува ист интензитет, иста интрига и иста смелост како претходните. Сè уште не знаеме дали ќе биде на висина на задачата, ќе почекаме Март 13 за нејзината премиера.

Од друга страна, исто така, доаѓа втората сезона на Кралство, бизарна, но забавна мешавина помеѓу воени вештини, зомби и многу мистерија. Првата сезона исто така беше добро прифатена на меѓународно ниво, така што во принцип оваа втора сезона ги има сите состојки за повторно да успееме на се поголемите екрани на нашиот дом. Несомнено е интересна содржина која каузално исто така дебитира на истиот ден на 13 март. Се чини дека Нетфликс не е најмалку исплашен од суеверие и ќе видиме многу премиерни содржини на гореспоменатиот ден.

 • Ilаволот може да плаче - 1 март
 • Ловец на картички Сакура - S3 1 март
 • Бизарна авантура на JoJo - S2 на 1 март
 • Херојската легенда за Арсланд - 1 март
 • Castlevania - S3 на 5 март
 • Рајска полиција II - 6 март
 • Заштитникот - S3 на 6 март
 • Викинзи - С6 на 10 март
 • Убиствата во Валхала - 10 март
 • Кругот Бразил - 11 март
 • Валкани пари - S2 на 11 март
 • Елита - С3 на 13 март
 • Womenените на ноќта - 13 март
 • Крваво патување - 13 март
 • Кралство - S2 на 13 март
 • Чувствувајте се добро - 19 март
 • Писмо до кралот - 20 март
 • Вамприсо - 20 март
 • Предизвикај ме - 20 март
 • Greenhouse Academy - S4 на 20 март
 • Бруклин Nine-Nine - S6 на 22 март
 • 7Seeds - T2 на 26 март
 • Црна молња - S3 на 26 март
 • Неортодоксен - 26 март
 • Озарк - С3 на 27 март

Не смееме да заборавиме дека имаме интересна премиера со серијата на Devil May Cry и третата сезона на верзијата на Castlevania што го спроведува Нетфликс.

Филмови објавени во март 2020 година

На ниво на филмови, Нетфликс го нагласува фактот дека остатокот од филмовите од стекнатото Студио Гибли конечно пристигнуваат. Достапно во целосна форма од првиот ден, како два хита Принцезата Мононоке, и добро познатото Расположен далеку. Без сомнение, ова е добра можност да ги видите повторно.

Посебно внимание на шпанскиот филм Дупка која ја погодува платформата многу кратко откако беше пуштена во кината.

 • Принцезата Мононоке - од 1 март
 • Приказна за принцезата Кајуга
 • Ел вијаје де Чихиро
 • Наусика од долината на ветрот
 • Arrietty и светот на малите
 • Моите соседи Јамада
 • Враќањето на мачката
 • Тишината на Белиот град - 6 март
 • Спенсер Доверливо
 • Ситара: Дајте девојките конечно да сонуваат - 8 март
 • Изгубени девојки - 13 март
 • Дупката - 20 март
 • Ултрас
 • Фанџо, човекот кој скроти машини
 • Дома - 25 март
 • Куртиз
 • Тигард

Премиери на HBO

Премиерата на серијата беше во март 2020 година

Започнавме на HBO со многу очекуваната трета сезона на Westworld. Бидете внимателни бидејќи се чини дека овој вид „репликанти“ замислени да ги забавуваат луѓето во необичен тематски парк успеаја да излезат на улиците и тие ќе ни донесат изненадувања. Ако не сте го виделе Westworld, добро е време да го започнете, достапно од следното 16 март.

 • Аксиос - С3 на 2 март
 • Благословено трпение - 3 март
 • Лажго - С2 на 3 март
 • Барон Ноар - С3 на 4 март
 • Парен и непарен - 5 март
 • Дејв
 • Подобри работи - S4 на 6 март
 • Викинзи - С6 на 10 март
 • Заплетот против Америка - 17 март
 • Росвел: Ново Мексико - Т2
 • Ние повторно се раѓаме - 30 март

Филмови објавени во март 2020 година

Што се однесува до филмовите, HBO малку крева нога, нудејќи многу содржина од веќе спротивставени филмови, но кои не претставуваат никаков „бум“ во однос на платформата. Го истакнуваме хорор филмот Домот за деца без родители дека тоа беше вистински успех и дека без сомнение ќе ви биде тешко.

 • После Земјата - 1 март
 • Ангелите на Чарли: На работ
 • Вистината боли
 • Elysium
 • Ерин Брокович
 • Железен човек
 • Следете ја ролната
 • Убави
 • Мајки немири
 • SWAT: Мажите на Харелсон
 • Неверојатниот Халк
 • Диктаторот - 6 март
 • Домот за деца без родители
 • 33-те
 • Трансформатори: доба на истребување
 • Буги ноќи - 13 март
 • Светска војна З. 
 • Мојата недела со Мерилин - 18 март
 • Трилогија на Бетмен - 20 март
 • Гран Торино - 20 март
 • Annabelle
 • Жената-мачка
 • Паранормално Активност 3

Ако сè уште не сте го виделе, Гран Торино Тоа е една од најдобрите работни места во позрелиот Иствуд филм што е храна за размислување и секако е забавен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.