Анализа на скалата на составот на тело Xiaomi Mi 2

Навлака за скалата за составот на моето тело 2

Овој пат успеавме да тестираме повторно производ на Xiaomi. Фабрика за која, како што знаеме, оди далеку подалеку од паметните телефони и носливи. И тоа произведува производи од различна природа како што можеме да замислиме. Денес ви ја донесуваме анализата на производот кој веќе беше многу успешен со својата прва верзија, Скалата за состав на тело Mi 2. тоа не е нов производ на пазарот (Се продава повеќе од една година), ваков вид додатоци има нов скок. 

Xiaomi продолжува да акумулира успех по успех со голем висок процент на производи што ги создава, а скалата за состав на тело Mi 2 е доказ дека дури и скалата може да направи разлика. Производ кој е повеќе баран отколку што би можеле да веруваме, особено за оние кои ќе решат да се грижат за себе и да водат сметка за нивната физичка еволуција.

Скала за состав на моето тело 2, контролирајте ја вашата тежина и многу повеќе

Априори, ако не сме запознаени со овој тип на уреди, можеби ќе помислиме дека вагата не ни дава многу повеќе од информации за тежината. Продолжувате, добивате податоци за вашата тежина и малку друго. Па не, скалите исто така еволуирале за да се прилагодат на новите технологии. И, благодарение на фирмите како Xiaomi, сега можете да добиете мноштво резултати и мерења на вашиот паметен телефон.

Така е, скалата се поврзува со нашиот паметен телефон преку Bluetooth 5.0, и ни нуди количина и разновидност на податоци што не можевме да ги замислиме. Различни напредни технолошки чипови, како и алгоритми кои ги пресметуваат параметрите врз основа на нашата тежина и внесените податоци и многу специфичен софтвер Тие ни нудат многу целосни информации за физичката состојба на нашето тело.

Скалата за состав на тело Ми 2 е идеално дополнување за следење на вашата физичка состојба и контрола на вашата еволуција ако сте решиле да го подобрите. Obtainе добиеме информации со до 13 совршено објаснети метрики за нашиот состав на тело струја Знајте го вашиот индекс на телесна маса, меѓу многу други податоци, и Добијте совети за подобрување на најлошите рекорди.

Ова е скалата Скала за состав на тело Ми 2

Физички Новата верзија на скалата за состав на тело Xiaomi Mi е практично идентична со првиот модел. Главната разлика лежи во употребата на повеќе „премиум“ материјали кои ви даваат слика со повисок квалитет. Ние најдовме бело калено стакло во областа на шарата. Дизајн едноставна, како и елегантна. Има заоблени агли што му даваат мазни и пријатни облини.

Скала за составот на моето тело 2 напред

La Интегрираниот LED дисплеј е скриен под стакло кога скалата е во мирување. И тоа покажува кога ќе започнеме да ги покажуваме отчитувањата на тежината. 

Екран на скалата за составот на моето тело 2

На дното ја наоѓаме полето за вметнување батериите, во овој случај ќе ни требаат 4 батерии со големина на AAA. Некои батерии кои според Xiaomi тие можат да траат, со „нормална“ употреба на скалата, повеќе од една година.

Скала за составот на моето тело 2 назад

Во рамките на кутијата не наоѓаме додатоци или изненадувања. Самата скала и мала кутија со упатства за употреба на повеќе јазици.

Точно мерење и сите информации што ви требаат

La Главна функција на скала е онаа на измерете ја тежината што е можно попрецизно. И кога ќе одлучиме да го смениме нашиот живот и исхрана за да ја подобриме нашата физичка состојба, секој грам се брои. Ова е причината зошто Скалата за состав на тело Mi 2 има a Сензор за манган челик во форма на Г со неверојатна прецизност. Покрај тоа што ќе можеме да ги смениме мерењата помеѓу килограмите, килограмите и сл., Ќе добиеме точни информации за варијации на тежина до 50 грама.

Скала за составот на моето тело 2 тежина

Благодарение на напредните Чип БИА можеме да добиеме целосни податоци за состојбата на нашето тело со точни и детални информации. На тежина, БМИ, процент на маснотии во телото, Мускулна маса, стапка на влага, стапка на протеини, висцерални маснотии, базален метаболизам, коскена маса, физичка возраст, идеална тежина, тип на тело и здравствени оценки. Дали некогаш сте знаеле толку многу за сопственото тело?

Апликација што ја зголемува функционалноста на скалата за составот на моето тело 2

Зеп Лајф
Зеп Лајф
Развивач: Хуами АД
цена: слободен+
 • Слика од екранот на Zepp Life
 • Слика од екранот на Zepp Life
 • Слика од екранот на Zepp Life

Ние секогаш зборуваме за разликата помеѓу користење на сопствена апликација дизајнирана за комплетен уред или компатибилна генеричка апликација. Искуството на ниво на корисник што го нуди Ние се вклопуваме да ги контролираме сите податоци што е способна да ни ги понуди скалата за состав на тело Mi 2 е неверојатно. Можеме да создаваме до 16 различни профили да се задржи многу детална контрола на еволуцијата на секој корисник.

Нашата скала Xiaomi автоматски ја открива секоја личност што ја користи, доколку е претходно регистрирано. Направи читање на тежина и други информации, тоа директно е зачуван со сите кориснички податоци во прашање. И тоа ни ја покажува кривата на еволуција во секој од параметрите.

Сензор за скалата на моето тело 2

Табела за спецификации

Бренд Xiaomi
Модел Скала за составот на моето тело 2
Материјали армирано стакло и пластика
Conectividad Bluetooth 5.0
компатибилност iOS 9.0 или повисок и Android 4.4 или повисок
Мерни единици Kg - Lb - ин
Батерија на полнење НЕ
Батерии 1.5V AAA
Опсег на мерење До 150 кг
Поделба на скалата 50 g
Димензии X x 300 300 25 mm
тежина 1.7 кг
Врска за купување Скала за составот на моето тело 2
цена  
Скала за составот на моето тело 2
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
36,36
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Екран
  Уредник: 50%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 60%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)