Скоро 200 милиони Samsung екрани за новиот iPhone 8

Apple веќе направи нарачка минатата година за OLED екраните до јужнокорејската фирма, во тоа време разговаравме за 100 милиони екрани за да се задоволи побарувачката за својот нов iPhone, од кој никој или скоро никој не се сомнева дека во еден (или повеќе) на неговите варијанти Јас би го додал OLED панелот за да ги сменам тековните ЛЦД-а што се поставуваат на iPhone. Всушност, оваа гласина за новиот iPhone со OLED екран и други се дискутираше долго време, но сега откако ќе се изврши уште една нарачка за уште 80 милиони панели, јасно е или е многу појасно дека следниот iPhone ќе го додаде овој панел.

На кратко, зборуваме за неверојатни 180 милиони OLED панели, што се додава на вкупно околу 4.500 милијарди долари што Apple ќе му плати на Samsung за оваа најнова нарачка. до подружницата СамсунгСамсунг дисплеј. Оние од Купертино се подготвуваат за големата побарувачка што би можел да ја има овој нов модел на iPhone и затоа бројките во нарачките продолжуваат да се зголемуваат за милиони и покрај тоа што тие би можеле да користат и екрани од LG, Sharp и други ...

Се чини неверојатно дека со сите лоши работи што ги добиваат овие две компании во однос на вкрстените тужби за патенти, дизајни и други, подоцна тие не можат да живеат едни без други и покрај фактот дека во овој случај Samsung не е директно надлежен за производство. од OLED панели, тоа е Samsung Display. На кратко, вестите што не изненадуваат или бидејќи процесорите и другите делови на iPhone се произведуваат и од подружници на јужнокорејската компанија, па дури и од самата компанија, но Со оваа вест се потврдува дека ќе имаме iPhone со OLED екран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.