Следната недела можете да преземете PUBG бесплатно на Xbox One

Официјално PUBG

PUBG е една од игрите во моментот. Има освоено корисници низ целиот свет и станува вистински феномен. Ова е нешто што го знаат и креаторите на играта. Затоа, тие одлучуваат да започнат специјална акција што сигурно ќе помогне да се зголеми популарноста на играта. Барем кај корисниците на Xbox One.

Од следната недела Корисниците на Xbox Live Gold ќе имаат можност бесплатно да ја преземат играта. Тоа е тест за бесплатен пристап благодарение на кој е можно бесплатно да се преземе PUBG. Beе биде можно за една недела.

Да бидеме поконкретни, помеѓу 19 и 22 април, оваа верзија на популарната игра ќе може да се преземе. Тоа е тест за бесплатен пристап кој ни овозможува да имаме пристап до целата содржина на играта. Ни нуди целата содржина на нормалната игра, како во однос на режимите на игра, така и на опремата. Исто така, поврзете се со целосната верзија.

Затоа, сè што играчот отклучува и „Битките“ што ги добиваат, тие ќе одат директно до финалната верзија на PUBG кога ќе го купат. Значи, во оваа смисла сè е организирано правилно за да не се изгуби напредокот на играчот во кое било време.

Во моментот Прегледот на PUBG е во продажба за корисниците на Xbox One. Верзија која бележи огромен успех. Бидејќи Мајкрософт пред неколку недели објави дека е симнат повеќе од пет милиони пати. Значи, јасно е дека успехот го има PUBG.

Па сега знаете, сите членови на Xbox Live Gold ќе имаат шанса преземете го овој бесплатен пробен период на PUBG на вашата конзола од 19 до 22 април.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.