Галакси S9 кутија е филтрирана со сите спецификации на новиот паметен телефон Samsung

И тоа е нешто што веќе го потврдивме бидејќи на CES во Лас Вегас, самата компанија увери дека новите поточно нови уреди Samsung Galaxy S9 и S9 Plus, ќе пристигнат следниот февруари заедно со најважниот настан за мобилна технологија во светот, Светскиот мобилен конгрес во Барселона.

Датумот за почеток на настанот во Барселона е од 26 до 2 март, но во овој случај и поради искуството од претходните години на MWC, најважните фирми обично ги покажуваат своите уреди еден ден пред почетокот на ова. Значи, гледајќи како веќе ја филтрираме кутијата со спецификациите на новиот Galaxy S8, Јас се осмелувам да предвидам дека датумот за презентација ќе биде следната недела, 25 февруариSeeе видиме што ќе се случи на крајот, што треба уште да се направи.

Но, важна работа тука е сликата што ја имаме веднаш над овие букви. Ова се спецификациите на нов Samsung Galaxy S9 во својата најмала верзија, односно не е Плус. Во секој случај спецификациите се интересни, но останува да видиме дали дизајнот многу се менува или не во споредба со неговиот претходник.

Samsung не сака да ги пропушти повратните информации добиени за неговиот претходен модел и можно е сензорот за отпечатоци малку да ја измени својата позиција за да се овозможи подобар дострел до корисникот. Потсетете се на критиките што ги добија Јужнокорејците за додавање на сензорот на страната на камерата, нешто што сигурно нема да го повторат. Исто така, гледаме дека сè уште има скенер за ириса, слушалките AKG, IP68 отпорност на вода и прашина и други. Сигурни сме дека овој нов модел многу ќе ги сака своите корисници бидејќи е подобрување на претходниот модел, особено во мали детали бидејќи воопшто се чини дека ќе го најдеме истиот уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.