Sony ја фрла куќата низ прозорецот со бесплатните игри на март PlayStation Plus

Пред неколку дена разговаравме со вас за можноста Sony да избере да ја понуди најголемата понуда на бесплатни видео игри преку месечна претплата за плаќање што се гледа во историјата на услугата, а реалноста е дека тие го исполниле ветувањето. Сони во последен момент ги објави видео игрите што ќе бидат бесплатни во текот на месец март со претплатата на ПС Плус и ќе ве остават со отворена уста, Bloodborne GOTY и Ratchet & Clank.

Така е, јапонската компанија се одлучува за многу, што е исто така еден од омилените на специјализираниот печат како најдобрата игра објавена на PlayStation 4 до сега, а придружена со митска игра на платформа, за сите вкусови на PlayStation Plus во март.

Крвава, Познат од loversубителите на саги за најисклучителните гејмери ​​како Dark Souls, тоа е одлична игра, и покрај фактот што во Плејстејшн продавницата беше можно да се набави во некои прилики за околу дваесет евра. Во меѓувреме, за сите во куќата, платформите на Рекет и празно, две игри со највисок квалитет што несомнено ќе го задоволат огромното мнозинство претплатници. Но, ова не е сè, имаме и новости за PlayStation 3:

 • Легенда за Кеј (PS3)
 • Силен број 9, PS3 (Cross Buy со PS4)
 • Claire: Extended Cut, PS Vita (Cross Buy with PS4)
 • Bombing Busters, PS Vita (Cross Buy with PS4)

Бесплатни игри на Xbox Live Gold

Во меѓувреме, Мајкрософт продолжува да ја работи својата работа без да биде понесен од конкуренцијата, објави кои ќе бидат бесплатните игри на неговата претплатничка услуга за месец март 2018 година.

 • Испитувања на крвниот змеј: 1-30 март - Xbox One
 • Супер жешка: Од 16 март до 15 април - Xbox One
 • Храбар: Видео играта: Од 1 март до 15 март - Xbox 360 и Xbox One
 • Квантна загатка: Од 16 март до 30 март - Xbox 360 и Xbox One

Се надеваме дека ќе продолжите да уживате во здравата навика да играте видео игри.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)