Покемон Сонце и Месечина, променете сè без да промените ништо

Покемон Сонце

Toе ги разгледаме најновите најновите верзии од Nintendo и Pokémon, вистинската, играта со преносни конзоли, а не таа закана што нè натера да лутаме по улиците како зомби што веќе никој не ги памети, како се викаше? Да, тоа, Покемон Гоу.

Време е да зборуваме за Покемон Сонце и Месечина, ако мислевте дека ќе можете да се ослободите од оваа содржина, немате среќа. И тоа е дека феноменот Покемон направи квалитативен скок доста интересен. Малку се loversубителите на сагата што плачеа за обновување на системот на игри и графики, и Нинтендо знаеше како да слуша и истовремено да го сврти глувото уво на Покемон Сонцето и Месечината.

Бидејќи давање интересна промена на играта, ставање во ново време одеднаш, без да влијае на играта или начинот на развој на играта, да бидеме искрени, е доста тешко. Но, Nintendo се снајде вонредно добро, сега можеме да видиме Покемони како што не сме ги виделе досега, Може да кажеме дека тие имаат спектакуларна графика, секако што се однесува до Покемон. Интересно е да се набудува оваа моќна визуелна промена, но зачувување на суштината на секогаш.

Така е, играта го задржува истиот режим на борба, истите приказни, истиот развој, и тоа е она што секогаш го правеше Покемон интересен, вклучен во битка заснована на криза, да може да размислува додека се бори. За ова, исто така, мора да имаме прилично сложена историја, Друга карактеристика што не е изгубена од рака на ова последно издание на играта Nintendo. Дури и оние од нас кои го оставија Покемон зад себе пред многу години, ние бевме многу пријатно изненадени од тоа како се разви оваа нова игра на Nintendo каде што имаме намера да ги држиме сите. На кратко, работата на Nintendo со Покемон Сонце и Месечина е неверојатна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)