Ffеф Безос, сопственик на Амазон, веќе е на подиумот на најбогатите на планетата

Амазон

Дека Амазон е нашето омилено шопинг место е нешто во што нема сомнеж. Она што можеби не можете да го замислите е дека ја надмина Зара во нашите преференции кога станува збор за купување. И ние тоа го кажуваме со буквален тенор, бидејќи Ffеф Безос (сопственик на Амазон), го надмина Шпанецот Амансио Ортега (сопственик на Зара) на списокот на Форбс. На овој начин, тајкунот за насмевки продолжува да ги прави соништата на сè повеќе луѓе, додека истовремено ги здебелува џебовите до несомнени граници. Мислам дека сите добро го знаеме клучот за успехот на Jeеф Безос со Амазон.

И двајцата имаат систем на одлични апликации за купување, и Зара и Амазон станаа главна алтернатива кога станува збор за трошење пари, секоја во својата област. Сепак, поливалентноста и разновидноста на производите на Амазон го прогласуваат за чист победник (проценет на 70.360 милиони долари). Амансио Ортега падна на петтата позиција, веднаш пред друг кој дава многу да се зборува, Марк Цукерберг. Сопственикот и основач на Фејсбук е редовен и кај овие типови на списоци, и е дека неодамнешниот успех на Инстаграм не прави повеќе од тоа да се крене како истата пена.

Во меѓувреме, друг сојузник на технологијата, Бил Гејтс (богатството се проценува на 86.000 милијарди долари), продолжува да ја предводи листата, четири последователни години на врвот на основачот и поранешен сопственик на „Мајкрософт“, список на кој се наоѓаше не помалку од 18 од последните 23 изданија. Во меѓувреме, да се утешиме со разгледување на која било од овие апликации и купување нешто што одговара на нашите светски џебови, немаме избор само по ракување со вакви suchвездени фигури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)