Според KGI, Apple може да лансира нов 5,2-инчен iPhone со OLED екран

iPhone 7 Плус

Уште еднаш зборуваме за гласините поврзани со следниот iPhone, година во која се слави десетгодишнината од лансирањето на првиот iPhone на пазарот и тоа за многу корисници тоа мора да биде вистинска револуција каде иновациите мора да бидат многу важни оставајќи го настрана недостатокот на вести дека Apple за најновите модели што компанијата ги лансираше на пазарот. Повторно, аналитичарот на KGI Securities е автор на новите гласини поврзани со следните модели на iPhone, модели што може да видат додаден среден модел, помеѓу моделот од 4,7 инчи и моделот 5,5 инчи.

Според Минг-Чи Куо, Apple би можел да лансира 5,2-инчен модел за да ја прослави XNUMX-годишнината од лансирањето на првиот iPhone во 2007 година. Овој модел ќе ни понуди 5,2-инчен OLED екран, додека класичните 4,7 и 5,5-инчни модели ќе продолжат да ја користат LCD технологијата за нивните екрани. Apple планира да започне да користи екрани со OLED технологија во 2018 година, иако се чини дека до следната година компанијата со седиште во Купертино сака да започне со преземање на првите чекори со оваа технологија што ни нуди многу пореални бои покрај построгите потрошувачки на енергија.

Идејата за лансирање на модел на среден екран помеѓу сегашните 4,7 и 5,5 инчи ќе им овозможи на момците од Купертино зафатете го интересот на сите оние корисници кои сметаат дека 4,7 инчи се мали и 5,5 инчи премногу големи. Овој нов модел би ни понудил активен 5,2-инчен екран, но всушност овој уред би интегрирал 5,8-инчен екран, според неговиот последен извештај. Оние 0,6 инчи разлика ќе бидат на страните на уредот, така што тие нема да влијаат на големината на терминалот. Покрај тоа, тие страни би ги користел Apple за додавање на ексклузивни функции на овој модел кои би го достигнале остатокот од гамата во 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)