Surfy Browser е нов, добро заокружен и бесплатен веб прелистувач

Прелистувач на сурфања

Секојпат кога ќе видиме помалку нови веб-прелистувачи во Play Store и тоа е затоа што оние Chrome, Dolphin и Firefox се повеќе се дистанцираат според карактеристиките од оние кои се обидуваат да започнат некој интересен предлог. Тешко е да се обиде да лансира нова апликација со други идеи, но исто така и таа сигурност дека никој нема да може да ги предизвикаНатерајте некој да се осмели да оди во Play Store.

Тој смел е Surfy Browser кој, ниту краток, ниту мрзлив, веќе има место во Play Store како мобилен веб прелистувач кој има неколку многу интересни карактеристики, така што станува проодна алтернатива ако ја споредиме на многу други. Меѓу неговите предности е можноста да Внесете лозинка, прочитајте страници од текст во говор или зачувајте ја сесијата со персонализирана кратенка.

Во однос на интерфејсот, Surfy Browser се издвојува по својот дизајн со a страничен панел за навигација и можност за примена на теми за да се дадат фонтови со различни бои и многу повеќе.

Прелистувач на сурфања

Тоа се сите карактеристики од Surfy Browser:

 • приватна- Заклучете го прелистувачот со лозинка или отпечаток од прст, или зачувајте ја сесијата на плочка
 • Лице: сменете ги боите или ставете ја омилената фотографија како позадина
 • Слушајте ги страниците со одлика текст во говор
 • Заменливи јазичиња
 • Оптимизација на мобилни податоци што може да го намали користењето на податоците до 20%
 • Започнете приватно скенирање
 • Зачувајте ја сесијата на кратенка заклучен
 • Приватно истражување
 • Панорамски прилагодлив интерфејс со слика во позадина
 • Различни пребарувачи: Google, Bing, DuckDuckGo, Yahoo! и Бајду
 • Историја на пребарување
 • Исчистете ги колачињата и скриената меморија за историја
 • Стави режим на читање или работна површина до индивидуални јазичиња
 • Споделете страници преку е-пошта, СМС, Фејсбук, Твитер или LinkedIn
 • Ноќен режим
 • Прилагодливи јазичиња и лента
 • Означете ги омилените на почетната рампа за лансирање

Јас само препорачувам да го пробате, бидејќи е така достапен бесплатно од Google Play Store.

Прелистувач на сурфања
Прелистувач на сурфања
Развивач: Аксокодер
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.