ASUS ZenPad 10, таблет со најновото мултимедијално искуство

Андроид таблет ASUS ZenPad 10

ASUS не само што покажа нови лаптопи на IFA во Берлин, туку сакаше да покаже и што има ново во секторот за мобилност. И ова е случај со новиот таблета ASUS ZenPad 10. Оваа опрема ќе овозможи работење и уживање во мултимедијална содржина со одлично звучно и визуелно искуство.

La ASUS ZenPad 10 располага со четири-јадрен процесор потпишан од MediaTek. Тоа е моделот MTK MT8735A кој работи на фреквенција на часовникот од 1,45 GHz. Тоа е да се каже, тој не е врвен процесор и е наменет - барем во мобилните телефони - за средни, средно-високи опсези, но ќе биде доволно да уживате во неколку апликации што работат истовремено.

Таблетот ASUS ZenPad 10 со Android

Во меѓувреме, што се однесува до спомените, овој ASUS ZenPad 10 може да се избере во неколку конфигурации. Ќе имаме модели за продажба со 2 или 3 GB RAM меморија. На ова ќе треба да додадеме дека со 2 GB RAM меморија можете да изберете внатрешна меморија што достигнува 16 GB, додека со 3 GB RAM меморија работата може да изнесува 32 или 64 GB. Секако, во сите модели ќе имате слот за картичка microSD до капацитет од 128 GB. Исто така, исто така ќе добиете 5 GB простор на Интернет во услугата ASUS Webstorage Space и 100 GB бесплатно во Google Drive за 1 година.

Што се однесува до големината на екранот на овој таблет, ќе ви кажеме дека има 10-инчен панел со повеќе допири од 10,1 точки и нуди Full HD резолуција (1.920 x 1.080 пиксели). Тоа е IPS панел со третман против прсти и ужива во технологијата ASUS Tru2Life.

Исто така, во однос на врските, ASUS ZenPad 10 има WiFi, Bluetooth, GPS, USB Type-C за податоци и за полнење на батеријата. Додека еден од најрелевантните податоци на овој модел е дека тој е компатибилен со MicroSIM картички да може да користи 4G мрежи каде било и да може да се поврзе на Интернет со добра брзина.

Интерфејс на ASUS ZenPad 10

Што се однесува до звукот, esta таблета ASUS располага со предни звучници за да можете да уживате во силен и јасен звук во секое време. И тоа е дека моделите што имаат звучници во задниот дел, го прават корисникот да го изгуби искуството на употреба. Звукот има различни технологии на Долби и ова се преведува и на звучници и на слушалки.

На крај, ASUS ZenPad 10 има батерија од 4.680 милиампер, која ветува а теоретска автономија од 10 часа. Исто така, овој модел работи под мобилната платформа на Google: Android 7.0 Nougat. Иако најдобро од сите е што нејзината цена воопшто не е висока. Според германската продавница ASUS, цената на моделот е 249 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.