Ова е новиот Samsung Galaxy J7 Prime 2

Samsung Galaxy J7 Prime 2 е веќе официјален и јужнокорејската фирма не прави ништо и веќе го имаат новиот модел на пазарот, да, во овој случај модел со некои измени во дизајнот во споредба со претходната верзија и пред се со содржана цена да се достигне корисници кои не сакаат да потрошат цело богатство на паметен телефон.

Овој нов Samsung Galaxy J7 Prime 2 додава капацитивни капаци на предната страна и ја додава опцијата за користење филтри за зголемена реалност во предната камера. Ова се две од најистакнатите новини во овој нов уред од серијата J Prime, но има и повеќе.

Спецификациите на Galaxy J7 Prime 2

Како што велам, нагласи се овие мали естетски промени на уредот, но остатокот од спецификациите не спаѓаат во пониска за влезниот модел:

Спецификации Galaxy J7 Prime 2
Камери 13 MP f / 1.9 Визуелно пребарување наназад и 13 MP напред со AR налепници
Екран 5,5 инчен Full HD TFT
Процесор Samsung Exynos 7 Octacore 1,6 GHz
складирање 32 GB може да се прошири со microSD до 256 GB
RAM меморија 3 GB
Система operativo Андроид 7.1 Нугат
Димензии и тежина 151,7 x 75,0 x 8 милиметри; 170 грама тежина
Batería 3.300 mAh

Цена и достапност

Во овој случај презентацијата се одржа во Индија и се очекува наскоро да биде лансиран во останатите земји, иако немаме јасен датум или потврда за марката дека е. Засега се очекува цената да не достигне 200 евра, но нема потврда за ова прашање и мора да чекаме да видиме повеќе детали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.