Анализа на Dark Souls II

Темни души 2 1

Феноменот души започна со малку покриена игра во негово време и тоа беше ексклузивно во PlayStation 3: Demon's Souls. Немаше медиумско покривање на други великани на конзолата што се сметаа за транспаренти на машината, како што се, на пример, Uncharted de Лошо куче. Усна уста за огромното, но истовремено и пријатно искуство што уживаше во таа игра беше од витално значење за да се стигне таму каде што си денес Од софтвер.

Непријатно, Sony нека избегаат оние генијалци кои, пред ордата навивачи што беа подигнати со таа креација, не се двоумеа да продолжат со повеќе од духовно продолжение, уживајќи во сопствената ИП и под чадорот на новиот уредник, Намко Бандаи, кој е воодушевен што е домаќин во куќата на Pac-Man овие нови гости. Денес, конечно, можеме да го испробаме третото искуство души што се материјализира во а Темни души II мулти платформа.

Оние кои веќе ја знаат сагата, знаат дека што е да се доживее неизвесноста за тоа што ќе се крие зад маглата што ни го блокира патот, чувство кое станува електрифицирано веднаш штом ќе го пречекориме и монструозен плод на изопачениот ум на уметниците на Од софтвер Излегува да не пречека и ги фрла преку бината како мачкач. Неколку потези се доволни за да потклекнеме и да ја напуштиме нашата телесна форма. Не е важно, ние се враќаме по патот за повторно да се измериме со тоа суштество, знаејќи дека треба да бидеме брзи и генијални да ги проучуваме неговите напади и да изготвиме стратегија што ќе ни овозможи да го достигнеме во моментот на најголемиот слабост, ако воопшто има. Обидете се. Двајца Тројца Четири. Веќе го изгубивте броењето, но конечно, theверот лежи во вашите нозе. Ова е Темни души II.

Темни души 2 2

За ова ново поглавје, воведени се донекаде интересни новини за репродукција, иако тие не ја намалуваат суштината души оригиналот, воопшто не, е повеќе, можеби дури и го насочува. Тешкотијата е сè уште ѓаволска и секоја стапица и позиција на непријател е внимателно поставена на милиметар за да се направи што е можно поголема штета или да се измами играчот, дури би се осмелил да кажам дека ова Темни души II биди најпобарувачкото поглавје од трилогијата. Важна промена се однесува на земјоделството: непријателите веќе нема да воскреснуваат на неодредено време, така што вештачкото израмнување со минување низ истата област одново и одново е завршено, барем како што можеше да се направи во претходната игра. И не греши: ќе ја цениш оваа промена кога не треба да повторуваш одредени делови од картата полна со непријатели.

Темни души 2 3

Друга kindубезна концесија е поголемо постоење на огнови расфрлани низ овој ужасен свет и можност, од самиот почеток, да можете слободно да се движите помеѓу еден и друг користејќи телепорт. Како што беше случај во претходните игри, оружјето е предмет на влошување, но во ова Темни души II чипуваат многу побрзо, нешто што се обидува да компензира со бесплатна поправка на огнот. Но, најкрвавиот детал лежи во самата смрт и нејзините последици: секогаш кога ќе гризнеме прашина, енергетската лента постепено ќе се намалува се додека не се скрати за половина, што секако го прави предизвикот поизразен, особено кај некои газди. За кои ние ќе им треба помош од некој повикан за да можат да се соочат со тоа.

Темни души 2 4

Сцената каде се случуваат сите овие трагедии, потсетува многу повеќе во нејзината архитектура до Душите на Демон оригинален, враќање на еден вид Nexus, со поедноставни нивоа, без оние многу ќошиња и отвори што понекогаш нè водеа никаде во Dark душиИ дека мапата е многу пообемна отколку на таа, иако како што нагласив, употребата на огнови за да се преселиш од една до друга точка без потешкотии може да биде најдоброто решение за обилните патувања без враќање.

Темни души 2 5

На техничко ниво, за мене беше разочарувачки да наидам на малку слаба текстура или на некои моделирање или елементи што се премногу полигонални, токму спротивно од она што го очекував благодарение на оние возбудливи приколки со кои играта не продаде Од софтвер y Намко Бандаи: дури ни од далечина, графички, верзиите на конзолата го достигнуваат тоа ниво на детали. Точно е дека системот за осветлување многу се подобри, но тоа беше непријатен детал со обожавателите. Иако вистината е дека кој сака да игра Темни души II Нема да биде за неговата графика, ќе биде за уникатното искуство и фантастичната уметничка насока на играта. Се разбира, мултиплеер компонентата е од витално значење во играта, со класични конфронтации, инвазии и помош, не заборавајќи дека пактите на Dark души тие повторно се присутни тука.

Темни души 2 6

Темни души II Таа е формирана како совршена мешавина од двете претходни игри, додава нови елементи што можат да се играат - па дури и се откажуваат од некои -, можејќи да ја задржат единствената суштина што ја прави неговата игра да не биде повторување што многумина го предвидуваа, а тоа е потрага по совршена рамнотежа во сагата каде што токму злоупотребата на моќ против играчот е еден од најкарактеристичните знаци - ако не и најголемиот - на искуството на Душите. Суштински наслов за секој хардкор гејмер.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА MUNDI VJ 9


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.