Тесла ќе ја отвори својата прва продавница во Шпанија во Барселона

Слика на продавница на Тесла

Пазарот на електрични автомобили продолжува да расте со голема брзина, најмногу заради интересните предлози за Тесла, без сомнение, една од водечките компании. Ние одамна ги знаеме намерите на компанијата основана и режирана од Илон Маск да започне со отворање продавници, поточно застапништва низ целиот свет.

Меѓу плановите беше да се отворат неколку продавници во Шпанија, по краткотрајните веќе отворени и во нашата земја и во Португалија. И сега Веќе имаме официјална потврда дека првата стабилна и фиксна продавница Тесла во Шпанија наскоро ќе ги отвори вратите во Барселона.

Покрај тоа, исто така е најавено дека по отворањето на оваа продавница, ќе имаме друга со слични карактеристики во градот Мадрид, евентуално на Кале Серано 3, иако сè уште нема официјална потврда за последното.

Продавницата Тесла во Барселона знаеме дека ќе се наоѓа на Кале Росело 257, многу блиску до Пасег де Грасија и Лас Рамблас, неколку чекори од метро Дијагонала. Датумот на отворање е сè уште голем прашалник, но сè укажува на тоа дека нема да чекаме долго за да видиме, тестираме и кој знае дали да купиме некои од различните модели на автомобили што Тесла моментално ги нуди.

Слика на еден од автомобилите на Тесла

Дали мислите дека Тесла ќе биде успешна со отворањето на својата нова продавница во нашата земја?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.