Тестови за издржливост за новиот iPhone 7 на видео

iPhone-7

Ова е едно од оние видеа што несомнено може да ја повреди чувствителноста на најчувствителните корисници и тоа е дека е тест за издржливост за неодамна лансираниот iPhone 7. Овој пат тие ни го покажуваат нормалниот модел на двата модели лансирани со 4,7-инчен, мат црн екран со широк екран. Добрата работа кај овој тест е што не станува збор за уништување на уредот затоа што да, станува збор за проверка колку е отпорен материјалот со кој е изграден, било да се тоа копчињата, „лажното“ копче за дома, заштитник на ЛЕР блиц или дури и отпорност што ја нуди на добро познатиот тест за свиткување.

Ова е најкомплетното видео што можеме да го видиме во однос на тестовите на отпор за „вистинска употреба“ на новиот iPhone 7, не станува збор за негово снимање или фрлање од облакодер. На видеото можете да видите како тие вршат тестови на отпор кон новиот модел на Apple iPhone 7 и може да извлечете свои заклучоци од него. Без понатамошно разочарување, да го погледнеме ова видео со отпор на новиот модел на iPhone:

Во овој случај веќе рековме дека тоа е нормалниот модел на iPhone 7 и не посакуваниот модел на etет Блек, но за таа работа може да ни се најде. За најчесто рекламираниот модел со таа сјајна црна боја можеме да кажеме дека во моментов тој е целосно распродаден (пратки за ноември на Интернет) дури и на денот на неговото лансирање. Сигурно наскоро ќе има видеа каде овие тестови на отпор се изведуваат според моделот на бои најпосакуван од корисниците или можеби додека ги пишуваме овие редови тој веќе ќе биде објавен ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.