Samsung Galaxy S8 беше подложен на првите тестови на отпор

Во еден момент сме блиску до лансирање на новиот модел на Samsung, Galaxy S8 и S8 + додека резервациите го продолжуваат текот. Во тоа време, важно е да ги имате сите можни детали за уредот и оние кои не се толку јасни дали да купат или не да купат некој од овие нови Samsung претставени на 29 март. Засега, она што го имаме на располагање е сопствен збор на компанијата, познавање на материјалите со кои е произведен уредот (стакло, метал, итн.) И сега го имаме на располагање првото видео во кое е направен тест за пад на уредот.

Најдоброто нешто во овој случај е видете го директно тестот за пад на видеото и оставете ги можните коментари пред тоа, па да го видиме:

И како бонус видео, истиот јутубер, TechRax, на крај ќе победи со друг Samsung Galaxy S8. Во овој случај, на почетокот ни помага да го видиме отпорот на паметниот телефон, но потоа завршува со удари како на многу од неговите видеа. За нас претходниот тест со iPhone 7 RED е поважен од овој на „чеканот“:

Откако го видовме, можеме да кажеме дека овој нов Samsung Galaxy S8 е навистина отпорен на можен пад, што очигледно и имајќи ја предвид кривата на уредот е изненадувачки што може да издржи пад со еден од аглите, но дека е сосема нормално за ова да биде пауза кога веќе го доби првиот хит во аголот а потоа паѓа рамно на земјата. Од друга страна, интересно е да се напомене дека и покрај тоа што предното стакло е скршено, уредот продолжува да работи совршено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Гиilleермо Мора dijo

    Јас го сумирам видеото кога iPhone паѓа од екранот на земја умира, s8 живее кога паѓа од екран, но екранот му се расипува