ЕСА успешно тестира нов вселенски пригушувач кој работи само на воздух

Штом вселенската агенција започне проект, во почетните фази од него, една од одличните точки што мора да се разјасни е токму долговечност ќе имате исто. Иако ова може да изгледа нешто што може да се реши подоцна, вистината е дека оваа проценка е клучна бидејќи, во зависност од времетраењето на проектот, мора да се инсталираат некои погонски системи или други, така што товарот на горивото и другите параметри, нешто што конечно прави компромис дизајнот и архитектурата што, кога ќе дојде време, сондата, испорачува ...

Јасен пример за да го разбереме ова многу подобро може да се најде буквално во проблемите што НАСА ги има со вселенскиот телескоп Кеплер, проблеми за кои зборувавме вчера во NewsGadget и тоа конечно резултираше со проект кој даде многу добри резултати, но за кој, во тоа време, се проценуваше дека ќе трае околу 3 години, временска привременост која малку по малку се зголеми се додека не се достигне овој момент, истиот во кој, скоро десет години подоцна, тоа заврши до остана без гориво Кеплер правејќи го бескорисен засекогаш, освен ако инженерите на американската вселенска агенција не најдат краткорочно решение.


ESA развива нов електричен мотор способен да работи на молекули на воздухот

Со цел прецизно да се обидат да ги ублажат овие типови на проблеми, оние поврзани со потрошувачката на гориво и нејзините потреби за складирање, АВРМ работи многу години на развој на нов погонски систем. После целата напорна работа, конечно и како што беше соопштено, инженерите на ЕСА успешно ги тестираа нивните нов електричен мотор способен да работи од молекули на воздухот.

Како што е објавено, очигледно и благодарение на новата технологија имплементирана во овој нов мотор, откако ќе биде подготвен, тој ќе служи за да им овозможи на сателитите, сондите, бродовите ... што се лансираат во вселената во различните мисии да траат многу повеќе . Главниот проблем е што, да се искористи овој вид мотор, истиот мора да се наоѓа во ниската орбита и на Земјата или на друга планета, сè додека има атмосфера за да можат да работат.

Досега моторот работеше совршено во лабораториски тестови

Во врска со извршените тестови, како што е наведено во издаденото официјално соопштение, очигледно станува збор за моторот е инсталиран во вакуумска комора која има можност да симулира услови во однос на недостиг на воздух што ги наоѓаме во атмосферата на Земјата откако ќе се најдеме на надморска височина од околу 200 километри.

Работата на самиот мотор е многу посложена отколку што можеме да замислиме, иако, барем кога го објаснуваме, може да изгледа многу едноставно. Начинот на кој работи овој нов погонски систем се заснова на употребата на молекули на воздухот. Со нивно извлекување во самиот мотор, овие се електрично наполнети и на овој начин можеш користете како погонско гориво за јонски мотор.

сателит

Овие тестови покажаа дека мотор од овој тип е возможен не само теоретски

Една од најголемите предности што овој мотор може да се користи само во сателити и сонди кои се наоѓаат на толку мала висина е тоа што може да смета на практично неограничено снабдување со молекули на воздухот кои ќе бидат заробени по потреба. Како што можете да видите, се соочуваме со повеќе од интересно решение за да се осигура дека јонските мотори што се користат во моментот остануваат без гориво со време, нешто што буквално значи дека бродовите би можеле да траат уште многу години во орбитата.

Враќајќи се на извршените тестови на моторот, се чини, тие започнаа со тоа да работи под вообичаени услови, односно со горење на ксенон, кој постепено беше заменет со мешавина на азот и кислород воздух. Откако успеаја да го вклучат системот користејќи само воздух, тие беа во можност да потврдат дека електричниот погон со употреба на атмосферски погон е целосно изводлив. Во моментот следниот чекор ќе биде понатамошно развивање и рафинирање на новиот погонски систем.

Повеќе информации: ЕСА


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Виктор dijo

    Не сакам да бидам дефетист, но… каде ќе добие тој „воздух“ во вселената? Благодарам