Овде можете да го видите лансирањето на Huawei Mate 20 и 20 Pro во живо

Денес е ден на лансирање и конечно ќе можеме официјално да го видиме новиот модел Huawei Mate, во овој случај станува збор за моделот 20 и 20. Pro Кинеската компанија е пред промовирање на овие нови конкуренти за Pixel 3 XL, Samsung Galaxy Белешка 9 и на крај оние паметни телефони на голем екран до 6,9 инчи како оној што ќе го има Mate 20 Pro.

На кратко, ако не сакате да ја пропуштите презентацијата, можете да останете во истиот напис бидејќи ќе се поврземе директно со преносот во живо. Овој пренос ќе започне во 13:30 часот по локално време од Лондон, што ќе биде во 5:30 часот наутро PST / 8:30 часот наутро во ЕСТ, или во 7:30 часот наутро во Мексико Сити.

Денес го имаме Мигел на настанот што ќе се одржи во Лондон за неговата презентација, па ајде да видиме што ќе ни каже од подножјето на сцената, но за оние кои сакаат да ја искусат презентацијата во живо, тоа можат да го сторат од YouTube каналот на Huawei од 14 : 30, што е време кога презентацијата ќе започне во Лондон.

Точно е дека протекувањето и протечените детали, како што е новата генерација на Kirin 980 процесорот што ќе ги монтираат овие уреди, ги прават презентациите малку без кофеин во однос на изненадувањата, но советот е ако имате време да го видите главниот Huawei во 14:40 часот, останете со нас за да го видите ова Презентација на Huawei што ќе започне за само 2 и пол часа. Тогаш ќе ги имаме првите впечатоци и сите детали за новите Huawei Mate 20 и 20 Pro директно од Лондон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.