IE јазиче, емулирајте го Интернет експлорер во Google Chrome

Опции за IE јазичиња

IE Tab е наставка достапна за Google Chrome со кој на точен начин ќе го имитираме рендерирачкиот мотор на Internet Explorer, Популарниот сопствен прелистувач на Мајкрософт.

Проширувањето е тотално бесплатно и ќе ни даде удобност на не мора да го напуштиме интерфејсот на нашиот Chrome да тестира како изгледа една веб-страница во гореспоменатиот прелистувач на Microsoft.Постојат некои веб-страници кои тие можат да се видат само добро во веб-прелистувачот Internet Explorer, и искрено, тоа е голем стап, има два различни прелистувачи инсталирани на нашиот компјутер, но уште повеќе лепливо треба да го отворите за да ја посетите таа веб-страница што изгледа добро само од прелистувачот на компанијата Бил Гејтс.

Со IE Tab, повеќе нема потреба да го отворате прелистувачот Мајкрософт за ништо, бидејќи го емулира вашиот мотор на совршен начин без да се остави удобноста на Chrome, најнапредниот и најбрзиот прелистувач во светот.

Можете имитирајте ги веб-страниците што ги сакате и видете како тие би изгледале во различните верзии на веб прелистувачот на Windows, прифаќа повеќејазичен јазик и има многу опции и контроли за конфигурирање за да одговараат на корисникот.

Многу интересно продолжување и препорачани 100 x 100, што ќе го испрати до просторијата за складирање дефинитивно и засекогаш прелистувачот на Windows.

Повеќе информации - Како да се најавите на Chrome

Преземи - ИЕ таб


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Карлос dijo

    Екселентен.