Уред за да се избегне следење на GPS во автомобилот

GPS автомобил

Повеќето уреди што се достапни на пазарот доаѓаат опремени со ГПС систем, кој во случај да го немаат, може да се додаде со купување одделно со цена која е сè пониска. Овие уреди можат да бидат од голема помош за возење и на пример да пристигнат без одлагање и без проблеми на дестинацијата.

Сепак, Сите овие GPS уреди создаваат записи за секое од местата каде циркулира нашиот автомобил генерирање информации што во некои случаи може да бидат проблем за луѓето кои возат. На пример, регистрацијата на податоците за местата низ кои сте поминале може да не ни помогне премногу во случај автомобилот што го користиме да биде службен автомобил и да го користиме во некоја пригода за приватни цели.

За среќа, светот на технологијата измина долг пат во последно време, и Веќе има достапни гаџети кои ни овозможуваат да го избришеме секој запис што генерира и зачувува GPS-уред. Неговата цена исто така не е превисока ако земеме предвид што може да ни понуди.

Уред за блокирање на GPS

Уред за блокирање на GPS

Ако треба да купите еден од овие уреди, можете да го сторите тоа преку следниот линк, за цена од 89 долари. Работи поврзано со запалката на автомобилот, обезбедувајќи му сигнал од 200mW и има опсег од 1.450 до 1.600 Mhz.

Во случај да ви треба избришете ги записите што може да ги остави вашиот GPS-уред, не го комплицирајте вашиот живот и пред сè не верувајте си во себе, бидејќи практично секој GPS може да генерира датотека со податоци дури и кога е исклучена, како што се случува на пример со мобилни уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

35 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гилермо dijo

  Сакам уред да ми го блокира GPS-то на мобилниот телефон, прашуваш:
  дали има мобилен телефон со GPS оневозможен или може да се оневозможи?
  Уредот за деактивирање на GPS во автомобилот (огласен овде) е корисен за мобилниот ако е оддалечен 3 или 4 метри од автомобилот или додека едниот е во автомобил. Ако го блокирате GPS-то на мобилниот, можете ли да примате повици?

 2.   Карлос dijo

  Сакам уред да ми го блокира GPS-то на мојот работен автомобил

 3.   норма трејо dijo

  Сакам уред да ми го блокира GPS-то на мојот работен автомобил

 4.   Панантукан dijo

  Ако уредот е сè што се појавува на сликата, тогаш ТОА Е ОБЛАСТ. Бидејќи станува збор за едноставен адаптер за кутија цигари за автомобилот. Уредите како овие СЕКОГАШ имаат антена карактеристика на фреквенцијата на која работи (L1), а не едноставниот кабел за сечење што излегува од адаптерот, што НЕ Е АНТЕНА.
  Освен што уредот не се појавува на фотографијата, но нема да има смисла да му се покаже адаптерот на автомобилот, а не вистинската опрема.

 5.   Луис Валдес Х. dijo

  Доколку е реално дека работи овој уред, би сакал да го добијам ако некој има информации како да го набавам, испратете ми информации бидејќи ми се потребни итно. поздрав до целата заедница за сајбер простор.

 6.   Едуард Пирло Гомез dijo

  Ве молам, треба да знам како можам да го доведам во заблуда GPS-от инсталиран во работниот мобилен телефон, или ако има некој уред за тоа, ви благодарам многу

 7.   elchoricio dijo

  Би сакал да набавам неколку од овие опрема за мојата работа затоа што кога ќе се здобијам со автомобили нелегално со систем за следење GPS веднаш ме наоѓаат и обично завршувам во затвор, отсега се разбира дека мојата порака е смешен начин на велејќи колку симпатична алатка за авиони!

 8.   епела dijo

  Би сакал да купам тим од овие, може ли да ми кажете од каде ги набавувам.

 9.   Patricio dijo

  Би сакал да набавам уред за блокирање на ГПС сигналот на работното возило, секогаш кога ќе го напуштиме секторот ќе бидеме казнети, каде можам да го набавам и колкава е вредноста?

 10.   Julулио Алберто dijo

  Би бил заинтересиран да го набавам овој систем за да го блокирам gps сигналот на моето возило. Како можам да го набавам и колкава е цената на ова ???

 11.   Крадец (стаорец, глушец, разбојник, разбојник) dijo

  Па, сакам и една, вистината е дека за пенд-јос како тебе, кои не сакаат да бидат пронајдени на работа и казнети. срање срање. Со тоа срање можам да украдам автомобили без никаков проблем со полицијата. но ако сакате да продолжите со штипки девојки, за мене подобро блокирајте го GPS-от за мене и имам количка да набавам неколку добри $ $ $ $ $ $ $ $ $ $… ..

  ———- >>>>>>>>>>>

 12.   Пако dijo

  Сакам уред да ми го блокира GPS-то на мојот камион за работа

 13.   jose luis dijo

  каде можам да го набавам

 14.   Омар Алексис Чавез Аларкон dijo

  Итно ми треба овој уред каде можам да го купам.

 15.   велингтон наварете dijo

  Здраво, ја имам тајната да не ме вознемируваат во GPS-то на работно возило, она што треба да го направите е следново: не преземајте го возилото

 16.   Серхио Гонзалес dijo

  Ми треба уред за блокирање на GPS во возилото, наведете каде го купив, ве молам

 17.   Украдете автомобили dijo

  Овој уред се користи за кражба на возила, повеќе од сигурен сум дека повеќето foreros овде има некои што ќе се пријават за да украдат пар автомобили или барем да му се посветат на бизнисот, да ги остават гомните и да се фатат за работа и да не го зезнат тоа полицајците одат подоцна на риболов

 18.   alex dijo

  Би сакал итно да го купам од лични причини, ви благодарам многу, го чекам вашиот одговор

 19.   Карлос П. dijo

  Би сакал да знам како да стапам во контакт со продавачот и одговарајќи на типот на Роба Аутос, не треба да генерализираш затоа што на некои им треба од други причини, како што се таксистите кои по потреба купуваат автомобил на кредит и на крај плаќаат 300% од неговата вредност и погоре Тие дури и не престануваат да работат затоа што ги следат цел ден, па дури и го блокираат вашиот автомобил. Ве молам, би сакал да го купам производот.

 20.   Хорхе dijo

  Сакам да знам како правам за да го стекнам

 21.   Гиrmермо Гузман Санчез dijo

  Би сакал да имам за да не ме лоцираат на работа, која е цената на опремата и испораката до дел од провинцијата Мексико, благодарам

 22.   вуатихорос dijo

  Драги пријатели, јас се викам Перси апаза Ц.несесито крадејќи автомобил од Арекипа овде во Лима е полошо украдено од полицијата, веќе е познато дека може да се шетате или со 10 лукаси да остават бесплатно, но проблемот е неговиот сопственик ако ме најдете Ми треба другарче повеќе ве молам пријатели ако може некој да ми помогне да ја деактивирам таа ванба што ќе му ја дадам половина од немирите

 23.   ВУАЧИЧОРОС dijo

  ПОВИКАЈТЕ ИТНО ИЛИ АКО НЕ ДОЈДАТ ВО МОЈАТА ДОМА, СИТЕ МЕ ЗНАЕТЕ НАЈПОЗНАТА ЧОРО АЛАС ВИСТА КАААТ КРЕВЕНИ IЕ ДОЈДАМ ТОКЕ ..
  АТТ. ПЕРЦИ КАА ПОЗДРАВ ПЕР5 НА МОЈОТ екс колега Цезар Кола и за оној што се грижи за мојата насмевка со забите ГИЛ КВИСПЕ со VEубов затоа што се заебани, но не е важно

 24.   Карлос Замбрано dijo

  каде можам да го купам

 25.   Карлос dijo

  Каде да купам еден, што вреди?

  1.    Хозе Луис dijo

   Продавам вистински инхибитори на GPS Јас сум во cdmx и од ВДД верувајте ми дека се многу ефикасни повеќе извештаи од whatsapp на 55-63-50-93-85

 26.   Карлос dijo

  Како можам да го добијам, не сакам многу да ме контролира
  .

 27.   луѓе dijo

  тоа биеееееј

 28.   dave2424 dijo

  Здраво, јас сум Дејв и крајно сум заинтересиран да најдам уред што има можност да ја блокира фреквенцијата на кој било инструмент за мониторинг и истовремено да може да го најде.
  Би сакал да знам во кои делови од возилото се инсталирани и, исто така, да знам каква бројка имаат за да избегнат забуна со оние што првично припаѓаат на возилото
  Ако некој го има ова знаење, ве молам можете да ми помогнете? Ви благодарам милион пати

 29.   Хорхе Алварез dijo

  Колку вреди уредот

 30.   Joseозе Хумберто dijo

  Можеа да ми продадат уред за блокирање на GPS

 31.   Роландо Хернандез dijo

  Сакам уред каде што е и колку вреди да ги чувам настрана криминалците што ме прогонуваат.

 32.   Хозе dijo

  Би сакал да набавам, како луѓето што овде напишаа, уред за блокирање на GPS против следење за мојот автомобил, колку би ме чинел и во кое време би го добил. Јас сум Шпанец

 33.   НАТАЛИЈА ПЕРЕЗ dijo

  ПОТРЕБНО Е УРЕД ДА НИКОЈ НЕ МЕ МОИ ОД ИТНО СЛЕДЕЕ ГПС НА МОЈОТ ВОЗИЛА

 34.   Роберто Мартинез dijo

  Колку незнаење, ова служи само за бришење на запис ништо повеќе, не деактивира GPS, затоа локацијата во реално време сепак би била можна, жалам што ја уништив радоста на крадците кои сакаа да имаат корист од тоа, тоа е корисно само за корпоративна употреба, дозволувајќи им на одредени вработени да избришат траги од неправилна употреба на службено возило, дури и така би било совршено следливо во реално време.