Google Photos еволуира со интересни вести

Google Слики

Продолжувајќи со прославата на Google I / O 2017, наоѓаме промена во насоката каде што менаџерите на компаниите почнаа да разговараат со нас Google Слики, услуга што се произведува од 2015 година и која, и покрај овој краток временски период, веќе собира не помалку од 500 милиони корисници, што ја прави, секогаш според Гугл, една од платформите што најмногу ја сака јавноста.

Поради ова, голем дел од напорите беа предодредени да продолжат да го развиваат својот целосен потенцијал, во овој случај додавајќи, на пример, одредени комерцијални технологии како на пр. Машинско видение, алатка способна за отстранете предмети од која било фотографија да се прикаже и да се добие оној кадар што корисникот го посакувал за време на фотографирањето. Како пример, јас лично сметав дека е прилично спектакуларно, тие ставија фотографија на момче кое се обидува да удри во бејзбол, а зад него имаше ограда. Машинско видение Тој е способен да ја отстрани решетката без да остави трага.

Google Photos се ажурира со интересни новости.

Друг пример за големата моќ што Google успеа да ја даде на Google Photos може да се најде во тоа како сега апликацијата, само со избирање фотографија или група од нив, е способна за предложете ни ги корисниците со кои можеби ќе сакаме да го споделиме благодарение на неговиот нов мотор за препознавање на слика на лицето. Ако одиме малку подалеку, благодарение на функцијата Заеднички библиотеки, можете дури и да споделувате фотографии целосно автоматски со овластено лице.

Продолжувајќи со новостите присутни на Google Photos, потенцирајте го пристигнувањето на паметни албуми подобрени способни не само за групирање на слики по локација или по датум, туку и според нивниот квалитет или само со фактот дека тие не се дуплирани. Во оваа смисла, откако ќе се нарачаат фотографиите, во случај да сакате да ги испечатите, можете да ја користите услугата 'Фото книгипреку која ќе добиете дома каква било фотографија со висок квалитет на печатење, достапна за 9,99 УСД.

Конечно и како може да биде поинаку, Google Photos е целосно интегриран со Google Lens за да можете да направите одредена фотографија, во примерот што е користен, земен е телефонски број и уредот ќе ви овозможи да повикате без да треба да правите ништо друго.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)