HyperX Pulsefire Haste, го прегледуваме овој ултралесен глушец за игри

Периферните уреди стануваат подеднакво важни како и самиот компјутер кога станува збор за уживање во долги часови видео игри, токму тоа се случува со HyperX, бренд признат за задоволување на потребите на повеќето гејмери ​​во овој поглед. Овој пат сакаме да ви го донесеме и најновиот тест за производ поврзан со игри.

Ние детално го разгледуваме новиот HyperX Pulsefire Haste, ултралесен глушец за игри што ќе ви овозможи да го извлечете максимумот од вашите резултати. Овој вид глушец стана многу модерен кај специјалистите, дали е вистина дека тие нудат добри резултати?

Дизајн и материјали

HyperX ги произведува овие типови додатоци со релативен континуитет, во овој случај имаме прилично традиционален дизајн, иако впечатлив е фактот што има десетици перфорации со цел да се намали телесната тежина што е можно повеќеКако резултат, имаме тежина без кабел од 59 грама и со кабел од 80 грама вкупно. Со потполно кружен и типичен дизајн, има копче на горниот дел за прилагодување на брзината на движење, двете традиционални копчиња, компатибилното тркало и две копчиња во областа на палецот. Ова е содржината на пакетот:

 • Најлон USB кабел HyperFlex
 • Златни микротеки за заштита од прав на ТТЦ
 • Тефлонски задни делови
 • Вклучени се и дополнителни ленти за зафат
 • Вкупно копчиња: Шест

Направен е од црна пластика, со димензии на Вкупно 124.2 x 32.2 x 66.8 mm. Треба да се напомене дека како може да биде поинаку, имаме А. RGB LED кој е интегриран во овој случај во тркалото на глувчето, и дали е толку лесен, овој тип детали е ограничен на максимум во корист на поголема удобност на уредот.

Технички карактеристики

Што се однесува до сензорот, имаме во него а Pixart PAW3335 со резолуција до 16.000 DPI, што можеме да го конфигурираме со помош на копчето од 400/800/1600 до 3200 DPI. Ова ни нуди вкупна брзина од 450ips со максимално забрзување од 40G. Ова е придружено со неговите микро клучеви отпорни на прашина TTC Golden кои поддржуваат околу 60 милиони кликови.

Што се однесува до интегрираната меморија, таа има само еден профил, може да се конфигурира преку апликацијата HyperX на која можете да преземете ОВОЈ ЛИНК. Брзината на гласањето е 1.000 Hz преку HyperFlex USB кабел со традиционална USB 2.0 технологија.

Мислење на уредникот

Во овој случај, тој ни обезбеди прилично минималистички глушец, кој може да се пофали со леснотија и реалноста е токму таква. Доаѓа прилично удобно и ги исполнува ветените технички карактеристики, прецизно прилагодени на неговата вредност за парите. Имајте на ум дека наоѓаме цена од 59,99 евра во различни продажни места како што е Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.