OnePlus 6: слики, цена и спецификации

OnePlus стана референца во секторот за телефонија меѓу корисниците кои бараат терминал со врвни одлики по многу, многу содржина. Иако е точно дека цената на овие терминали се зголемува со текот на годините, Како и останатите производители, опцијата што ни ја нуди производителот е секогаш една од најдобрите на пазарот.

Следниот 16-ти мај, задутре, Официјално е претставен новиот терминал на фирмата OnePlus, OnePlus 6, терминал кој уште еднаш целосно го обновува дизајнот, усвојувајќи го изрезот што произлезе од iPhone X, иако тоа беше Essential Phone кој навистина го направи модерен. Два дена пред презентацијата што ќе се одржи во Лондон, протекоа цени, спецификации и некои слики.

Преку германската страница WinFuture, можеме да видиме голем број на конечни слики на OnePlus 6, заедно со цената на терминалот во двете верзии во кои ќе се појави на пазарот, што ќе биде 64 и 128 GB. Цената на моделот од 64 GB е 519 евра, 20 евра повеќе од OnePlus 5T. Од своја страна, моделот 128 GB ќе се појави на пазарот за 569 евра, 10 евра поскап од моделот со 8 GB RAM и 128 GB простор, што компанијата во моментов ни ги нуди со OnePlus 5T. Патем, двата модели веќе немаат залиха преку официјалната веб-страница на OnePlus.

До денес, и остануваат уште неколку дена до официјалното претставување на OnePlus 6, практично уверените спецификации се:

 • 6,28-инчен AMOLED екран со сооднос од 19: 9 и резолуција од 2.280 x 1.080 пиксели.
 • Snapdragon 845 процесор направен од Qualcomm на 2,7 GHz
 • Верзија со 6 GB RAM и 64 GB простор: 519 евра.
 • Верзија за 8 GB RAM меморија со 128 GB простор: 569 евра.
 • Батерија од 3.300 mAh
 • Главна задна камера од 16 mpx и секундарна 20 mpx со оптичка стабилизација на сликата.
 • Поддршка за снимање со бавно движење.
 • Заштита од горила стакло 5, и на предната и на задната страна, која е завршена со стаклен лист.
 • Поврзување на слушалки.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.