Honor 8 започнува да се ажурира на Android 7.0 Nougat

чест

Помина еден месец откако фирмата го објави официјалното лансирање на ажурирањето за Honor 8 и утрово се прошири веста низ мрежата за првите уреди кои ја добија оваа нова верзија преку OTA. Како што се случи во претходните изданија за ажурирање на оперативниот систем, оваа нова верзија не е објавена на глобално ниво и тие се само некоиКорисниците во Јапонија главно се оние кои го добиле известувањето за ажурирање

Во секој случај, новата верзија на Android Nougat е веќе официјално пуштена во употреба за овие уреди, така што е прашање на кратко време пред да започне да ги достигнува другите корисници. Покрај ова ажурирање, корисниците на Honor уредите (Huawei) веќе знаат дека се ажурира и слојот за прилагодување, во овој случај ќе пристигне новата верзија EMUI 5. Најдоброто нешто во врска со ова ново ажурирање во случајот на EMUI е подобрувањето во прикажувањето на известувањата, подобрата оптимизација на потрошувачката на батеријата и поддршката за родниот мулти-прозорец.

Нема точни податоци за можно пристигнување на оваа нова верзија на оперативниот систем во останатите земји каде што е достапен уредот, но веќе е направен првиот чекор, а тоа беше лансирање на Android 7.0. Сега ќе биде прашање на денови што ажурирањето со сите подобрувања што ги носи на овие уреди пристигнува официјално, се надеваме дека нема да трае премногу долго додека предупредуваат на официјалната сметка на Huawei на Твитер во Јапонија а корисниците можат да го ажурираат својот Honor 8 што е можно поскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.