Функцијата „види подоцна“ доаѓа на Инстаграм

Многу се услугите кои денес нудат можност за обележување на некој начин на некоја содржина што го привлече нашето внимание со цел да се вратиме и да уживаме во неа во помирен момент. Имаме јасен пример не само во неколку апликации како што е YouTube, туку и во прелистувачи како што е Safari кои директно ја вклучуваат оваа функционалност како стандард, што сега доаѓа до Instagram.

Постојат многу подобрувања и новини што развивачите на Инстаграм ги вметнаа во нивната апликација, сега е време да додадете нова функционалност за да можеме да обележиме фотографија што ја сакаме, видео што сакаме да го видиме или покажеме подоцна или што сакаме нека се наоѓа и ќе може да пристапува на него на многу побрз и полесен начин без да мора добро да пребарувате низ профили со содржина или пребарувач што може да прикаже премногу содржина.

Instagram се ажурира со додавање на можност за пристап до претходно обележаната содржина.

Како што можете да видите на сликата што се наоѓа веднаш на крајот на истата објава, веднаш под сликата или видеото, во нејзиниот долен десен раб, отсега ќе ја гледате сликата на обележувач. Со кликнување на него, ќе го означите записот за да имате пристап подоцна. Многу корисници, до сега, за да постигнат нешто слично на ова, она што го направија беше како фотографијата или видеото, а подоцна, пристапувајќи до нивната историја на лајкови, повторно влегоа во содржината. Она што јас лично го направив, ако беше фотографија, беше директно снимање на екранот.

Доколку сте заинтересирани да ја тестирате оваа нова функционалност на Инстаграм, само кажете ви дека одговорните за развој на платформата најавија дека ќе започне да пристигнува новата надградба денес 14-ти на сите корисници на iOS, Windows 10 и Android.

Instagram


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.