Apple лансира iPhone 7 (RED), црвен iPhone за соработка во борбата против СИДА-та

Откако беше затворен од 8 часот наутро, Apple Store штотуку оживеа, презентирајќи интересни реновирања на некои од своите уреди. Но, тој што привлекува најголемо внимание е iPhone 7 (RED), црвен iPhone кој е дел од опсегот на производи (RED) со кои компанијата со седиште во Купертино соработува во борбата против СИДА-та. Нешто повеќе од една недела се шпекулираше дека iPhone SE може да биде моделот што ја доби само оваа боја, но повторно гласините тргнаа наопаку, бидејќи токму актуелниот предводник на Apple ужива во оваа нова боја.

Други гласини сугерираа дека Apple може да лансира светло-бела боја, по успехот на сјајната црна боја, модел кој на почетокот изгледаше поделикатен од кутрињата, но кој се покажа дека не е толку деликатен како што се претпоставуваше на денот на неговото претставување . Како сјајниот црн модел, iPhone 7 и 7 Plus (RED) се достапни од моделот 128 GB, со опција од 256 GB, зголемувајќи го јазот меѓу оние кои можат и не можат да набават iPhone од 32 и 128 GB, чија разлика е 100 евра.

Предниот дел на уредот е бел, нешто што не ги забавуваше многу корисници, кои претпочитаа да биде црно, но како што секогаш се случува на почетокот и покрај поплаките, повторно ќе се продава како хот торта.

Цени на iPhone 7 (RED)

  • 7-инчен iPhone 4,7 со 128 GB простор: 879 евра
  • 7-инчен iPhone 4,7 со 128 GB простор: 989 евра
  • 7 инчен iPhone 5,5 Plus со 128 GB простор: 1.019 евра
  • 7 инчен iPhone 5,5 Plus со 128 GB простор: 1.129 евра

Датум на издавање

Во моментов овој нов уред Нема да може да се резервира до следниот 24 март во 16:01 часот по полуостровско време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.