Apple Music за Android се ажурира со интерфејс сличен на оној на iOS

Кога корисник на iOS 10 беше принуден да користи терминал за Android и сакаше да ја користи услугата за стриминг музика на Apple, тоа мораше да се направи со корисничкиот интерфејс, различен кориснички интерфејс од она што може да се најде во iOS, но за среќа Apple има доволно знаење да го реши овој проблем и објави ново ажурирање на апликацијата Apple Music за Android, ажурирање што достигнува верзија 2.0 со интерфејс практично проследен до еден што во моментов можеме да го најдеме во Apple Music за iOS, така што повеќе нема да мора да го стискате мозокот за да знаете каде да одите да ја пуштите омилената музика.

Apple Music за Android, ни овозможува пристап до повеќе од 40 милиони песни без каков било вид рекламирање со или без интернет конекција, вклучувајќи ги и нашите плејлисти или оние што ги нуди апликацијата, станици од сите стилови и многу повеќе. Како што можеме да видиме на сликата што е предмет на овој напис, интерфејсот на Apple Music за Android е целосно реновиран, така што корисниците на двете платформи немаат проблеми со користење на двете апликации.

Лансирањето на iOS 10 беше целосно обновување не само на апликацијата iOS Music, но и корисничкиот интерфејс што ни го понуди iTunes, интерфејс во обете апликации што го отежнуваше користењето на оваа услуга за стриминг поради големиот број на достапни опции, повеќето од нив тешко ги користат корисниците.

Што има ново во апликацијата Apple Music за Android

  • А тотално нов дизајн, за да уживате во Apple Music на појасен и полесен начин.
  • Прочитајте ги текстовите на песните што ги слушате веќе се појавуваат во апликацијата, исто како и мајчин iOS.
  • Прелистајте ја вашата музика лесно и гледајте ја преземената музика и можете да ја слушате офлајн.
  • Добијте персонализирани препораки за плејлисти, албуми и многу повеќе… засновани на музиката што ја сакате најмногу.

Преземете ја Apple Music за Android


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.