Haveе имаме пренос во живо на Unpacked 2017 на Samsung

Сè поблиску сме до официјалното претставување на новите модели на Samsung за оваа 2017 година и тоа е дека по проблемите што ги имаа со нивните уреди и надвор од нив, јужнокорејската фирма го продолжува патот кон Распакувана 2017 година. настанот официјално ќе ги види новите Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus, и за ова сè се подготвува во Newујорк, односно Лондон. За акредитираните медиуми на настанот за презентација на Galaxy Tab во рамките на MWC 2017, компанијата беше задолжена да го направи точниот датум на настанот Galaxy S8 да стигне до печатот, но За оние кои не можат да одат, исто така ќе биде можно да продолжат со преносот на мрежата.

Исто така веќе ја имаме апликацијата достапна за iOS и Android уреди во кој се чини дека тие веќе имаат сè подготвено со одбројување дека кога ќе дојде време, 11 часот по полноќ, 16.00:XNUMX часот во Шпанија целата презентација ќе започне да се емитува. Апликацијата е достапна за сите корисници, но освен што служи за пренос во живо, таа ќе служи и за акредитација на медиумите кои патуваат во Newујорк и Лондон.

Во секој случај, сега важно е дека ќе имаме можност за видете Samsung отпакуван од дома и во живо. Дури е можно и Gear VR очилата да се користат за следење на настанот и да ни донесат повеќе изненадувања. Само во случај да бидеме внимателни да видиме што се готви овие денови пред презентацијата, за која многу следбеници на марката веќе со нетрпение очекуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.