Vodafone е пред Huawei и го претставува новиот Huawei P20 Lite. Вклучени се цената и спецификациите

И, тоа е дека денес не можеме да пропуштиме можност да знаеме уред неколку дена пред неговото официјално претставување, и иако е точно дека гласините доаѓаат од сите страни и може да им верувате или не, во овој случај тоа е операторот Водафон што го имате ненамерно протекоа сите спецификации и цена на еден од трите модели што Huawei ќе не претстави на 27-ми овој месец во Париз, Huawei P20 Lite.

На овие новости мора да им се верува и несомнено е можно бидејќи тоа е сопствениот каталог на операторот што го прикажува новиот Huawei P20 Lite во многу детали меѓу останатите модели продадени од марката. Очигледно овој P20 Lite сè уште не е на продажба, и тоа е тоа Дури не е официјално претставен од кинеската компанија Хуавеи.

Значи, веќе имаме еден од моделите на масата и пред сè со сите спецификации и цена на располагање, сето тоа благодарение на операторот. Сигурно дека овој гаф нема да му се допадне на Huawei и можно е да бидат преземени мерки, но во моментот нема никаква комуникација за тоа што се случило, ниту од самиот оператор ниту од компанијата. Овде ја оставаме сликата од екранот направена од каталогот на нашите колеги од Engadget и во нив можете да видите поинаков модел од оној што го означува самото име, а кој може да биде предизвикан од недостаток на реални слики на P20 Lite што не е претставен до денес. денес:

Ова се главните спецификации на овој нов P20 Lite

Без да има вистинска фотографија од уредот, постои сомнеж за тоа дали тој ќе го носи или не „изрезот“ што толку многу го видовме за време на MWC оваа година или дали двојната камера ќе биде хоризонтална или вертикална. Но, гласините и протекувањето го прават дизајнот на истиот јасен, бидејќи има многу протекувања што упатуваат директно на дизајнот сличен на iPhone X. Во секој случај, да видиме Спецификации кои се потврдени благодарение на невниманието на операторот:

 • 5,84-инчен FHD + екран
 • Око-јадрен процесор Kirin 659 скоро сигурно (иако не се рекламира)
 • 4 GB RAM меморија и капацитет на складирање 64 GB може да се прошири преку microSD
 • Двојни задни камери од 16MP и 2MP, како и предната камера од 16MP
 • 3000 mAh батерија
 • Андроид 8.0 Oreo

И најважното нешто што сите чекаме да знаеме е цената на овој нов модел на фирмата, и секогаш е нешто што треба да се земе предвид во овие модели кои додаваат внатрешен хардвер нешто инфериорен во однос на главниот модел за да се натпреваруваат со средниот -орган, висок просек. Овој пат цената со Водафон е 369 евра, без сомнение конкурентна цена за спецификациите обезбедени од тимот што ќе ги видиме (се надеваме во живо) следниот вторник, 27 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.