Опел продава автомобили преку Амазон Шпанија

Продажба на Opel Grandland X преку Амазон

Гигантот за онлајн трговија сака да отиде чекор подалеку од вообичаените онлајн продавници во овој сектор. Вистина е дека во последните месеци Амазон ја зајакна својата понуда на услуги нудејќи „Prime Video“ - да се натпреварува против Netflix или HBO, на пример - како и „Amazon Music Unlimited“ - во овој случај против Spotify или Apple Music. Сепак, она што навистина нема да го видите во другите онлајн продавници е продажба на автомобили. И Амазон ќе биде првиот. Се отвора со продажба на новиот теренец на Opel, Grandland X.

Opel Grandland X е најголемиот џип -тодкамино- на германскиот по неговото купување од Peugeot. Оттука, овој модел е прилично сличен на теренецот на Французите, Peugeot 3008. Опел ги пушти во продажба првите 20 примероци преку Амазон Шпанија. Иако, бидете внимателни, бидејќи она што корисникот ќе го купи е купон за претходна резервација за вредност од 500 евра.

Продажба на Opel GrandLand X на Амазон Шпанија

Тогаш, самата компанија ќе контактира со клиентот - во рок од максимум 3 дена. Y Тие 500 евра од купонот ќе бидат намалени од крајната вредност на Opel Grandland X. Како што е наведено во соопштението на Амазон, по уплатата на купонот, Амазон ќе го извести Opel и тоа ќе биде автомобилската компанија што ќе контактира со клиентот во рок од максимум 60 минути по уплатата и ќе објасни кои се следните чекори што треба да се преземат.

Вкупната цена на Opel Grandland X е 29.564,74 евра. И моторизацијата што се нуди одговара на 1.6 кубика дизел механика и моќност од 120 КС. Завршницата е супериорна, позната и како „Извонредност“ и која ги вклучува следниве елементи:

 • Онстар
 • 19 “алуминиумски тркала
 • Двозонска електронска контрола на климата
 • Интелигентни адаптивни фарови AFL FULL LED
 • Дневни светла и LED сигнали за вртење
 • LED задни светла
 • Navi 5.0 IntelliLink.
 • Park & ​​Go Pack 3. Вклучува: Автоматско помагало за паркирање, електрично склопување на надворешни ретровизори, предупредување за слепи места и камера за гледање 360º.
 • Безбедност плус пакет. Вклучува: Предупредување за замор, пакет за видливост, предупредување за фронтален судир, систем за сопирање во итни случаи и предупредување за присилно заминување од лентата со корекција на траекторијата.
 • Саморегулирачка контрола на патувањето со Stop & Go.
 • Систем за отворање и стартување без клучеви „Отвори и старт“ со задна врата со електричен отвор
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Помошник за излез од падина
 • Признавање на сообраќајни знаци
 • Сертифицирани спортски седишта Ergonomic AGR со тапацир од црна кожа.
 • Кожен волан
 • Пакет за разновидност. Вклучува: прилагодлив под на товарниот простор со поделба на подот за товар, потпирач за грб на задното седиште 40/60 и преклопен централен потпирач за раце на задниот дел.
 • Хромирани шини на покривот
 • Црн двобоен покрив
 • 18 “челично тркало за итни случаи

Ако ве интересира новиот теренец на Opel, а претходните финиши и механичарите ве убедуваат, од тука може да го набавите купонот. Се сеќавам дека Opel понуди само 20 примероци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)