Легендарниот Crash Bandicoot ќе пристигне на PlayStation 30 на 4 јуни

Да, ова не е од оние игри што ги знаат сите генерации, но ова е една од оние што вреди да се земат предвид за ова лето кога ќе биде објавена. Митската игра Crash Bandicoot ќе пристигне на PlayStation 4 на 30 јуни и со тоа, сеќавањата на тие гејмери ​​од првите конзоли на Sony.

Овој пат тоа е нешто што веќе беше половина познато, а тоа е дека Јапонката веќе предупреди на повторно објавување на овој Crash Bandicoot И, благодарение на работата на Активизион и тимот за развој на Викариес Визион, ќе ја направиме играта повторно достапна. Фирмата конечно го потврди датумот на враќање на оваа игра и најдобро од сè, можете да ја искористите моќта на новиот PlayStation 4 за да го извлечете максимумот од играта.

Ова е многу добра вест бидејќи ние сме малкумина од нас кои еднаш ја дадовме играта на PlayStation 1 што Naughty Dog ја разви за Sony, за конзолата. Сите оние кои не ја знаат играта, оставаме краток клип со авантурите на овој бандикол во неговата најмодерна верзија.

Несомнено е очекувана игра што додава многу промени, покрај оние очигледни во графиката, текстурите и другите, се додаваат подобрувања од сите видови дури и во нивоата на игри. Накратко, се соочуваме со нова игра што ќе направи да се чувствуваме носталгични за сите оние во кои некогаш играме Crash Bandicoot во првата претстава.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.