4 месеци Amazon Music Unlimited за само 0,99 центи

Amazon Music Unlimited пристигнува во Шпанија

Војната со услугите за стриминг на музика започна оваа година да стане навистина сериозна, бидејќи досега срамежливите обложувалници на „Мајкрософт“ (кои ја затворија услугата „Гроув мјузик“), „Самсунг“ (кој исто така затвори) и „Гугл“ тие не беа доволно привлечни за корисниците.

Неколку недели, Google ни понуди Музика на YouTube, стриминг музички сервис кој исто така ни овозможува пристап до видеа, без реклами, од нашите омилени уметници или групи. Но, тоа не е единствено бидејќи Амазон исто така го сака своето парче торта и за ова штотуку претстави многу интересна понуда: 4 месеци за 0,99 евра.

Услуга за стриминг музика на Амазон не се разликува многу од она што моментално можеме да го најдеме во пределот за стриминг, ако не земеме предвид дека барем засега не е достапна можноста за уживање во видеата на нашите омилени уметници.

Амазонскиот каталог ни овозможува пристап до повеќе од 50 милиони песни без никакви реклами и без ограничувања. Покрај тоа, тој ни нуди плејлисти и персонализирани препораки и е мултиплатформа, така што можеме да ја слушаме омилената музика на компјутер, Mac, таблет, паметен телефон, Fire уреди ... каде што можеме да ја преземеме омилената музика без потреба од Интернет-врска.

Услови за унапредување

  • La промоција понудена од Амазон Да ужива 4 месеци од само 0,99 евра важи од 3 јули до 17 јули, обете инклузивни.
  • Тоа е ограничено на нови клиенти на услугата стриминг музика, па ако сте го пробале претходно, нема да можете повторно да го сторите тоа освен ако не создадете нова сметка.
  • Откако ќе заврши промоцијата, цената на месечната претплата ќе биде 9,99 евра или 14,99 евра ако одлучите да го договорите семејниот план. Доколку не сакаме да продолжиме со услугата, можеме да се отпишеме без никаков проблем.

Амазон премиер музика

За неколку недели, корисниците на Amazon Prime имате на располагање потполно бесплатно, Amazon Prime Music, каталог на повеќе од 2 милиони песни, услуга за стриминг на музика која е ограничена, но може да биде и повеќе од доволна за корисниците кои спорадично уживаат во музиката и немаат посебни музички вкусови.

Ако не сте корисник на Prime, не грижете се бидејќи можете да го искористите новиот 4 месечна понуда за само 0,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.