5 клучеви за Netflix за да можете да уживате во него во целост

Netflix

Како што веќе знаевме и како што објавивме утрово Нетфликс сега е достапен во Шпанија, така што огромен број на корисници ќе почнат да уживаат во тоа и да ги проголтаат многу содржини што ќе ни ги понуди. Иако е многу популарна услуга во САД и многу други земји, во Шпанија е голема непозната за многумина, па првото нешто што морам да ви го кажам е дека е платформа за видео на побарувачка, која има не премногу висока цена и што ќе ни овозможи да уживаме во огромна количина интересна содржина.

Од денес секој корисник веќе може да се регистрира во апликацијата и да започне да ужива, со голема предност што првиот месец е потполно бесплатен. Исто така благодарение на постигнатиот договор Netflix Со Водафон, многу корисници на одредени пакети производи на мобилната компанија ќе можат слободно и бесплатно да пристапуваат до платформата.

Ако сакате да дознаете повеќе информации за Netflix, останете со нас затоа што преку овој напис ќе ви кажеме 5 клучеви за да разберете совршено сè што ја опкружува оваа интересна услуга, а исто така да знаете некои клучни детали и како работи.

Која е нејзината цена?

Netflix

Ние ги знаеме цените на Нетфликс неколку недели и немаше ништо ново во овој поглед. Основниот план, со стандарден квалитет на репродукција и можност за користење на уред истовремено, е со цена од 7,99 евра месечно. Алтернативниот план е со цена од 9,99 евра и вклучува можност за репродукција на HD содржина и истовремено користење на два уреди.

Исто така, ќе имаме на располагање уште една опција, за цена од 11,99 евра и благодарение на што можеме да видиме содржина во 4K квалитет, што очигледно е сè уште многу мала, со што може да се користат до 4 уреди истовремено.

Како што веќе споменавме претходно, првиот месец е тотално бесплатен за кој било корисник, па доколку сè уште не знаете кој план ви е најдобар, можете да го пробате Netflix првиот месец за 0 евра за да донесете заклучоци и потоа да изберете планот што најдобро ви одговара.заинтересирани сте, иако разликата во евра меѓу нив е прилично мала.

Секако дека не можеме да заборавиме на клиентите на Водафон со кои Нетфликс потпиша договор за соработка. Во моментот не се откриени детали, но сè укажува на тоа дека може да биде бесплатно во текот на првите 6 месеци за клиентите на Водафон ТВ со влакна. Она што е сигурно е дека оваа видео услуга ќе биде интегрирана во декодерот на компанијата.

Каде можеме да уживаме во Нетфликс?

Netflix

Една од најголемите предности што ни ја нуди Нетфликс е тоа можеме да уживаме во неговата содржина практично од кој било систем и уред. Тука ви покажуваме различни начини да уживате во оваа популарна видео платформа;

 • Компјутери: директно од прелистувачот
 • Телефони и таблети: Android, Apple и Windows Phone
 • SmartTV: Samsung, LG, Philips, Sharp, Toshiba, Sony, Hisense, Panasonic
 • Медија плеери: Apple TV, Chromecast
 • Конзоли: Nintendo 3DS, PS3, PS4, Wii U, Xbox 360 и Xbox One
 • Сет-кутии: Водафон
 • Bluray плеери со паметни можности: LG, Panasonic, Samsung, Sony и Toshiba

Ова е она што ви треба за да уживате во Нетфликс

Едно од големите сомневања што го имаат многу корисници е кои се минималните услови за уживање во Нетфликс. Не смееме да заборавиме дека оваа видео платформа работи преку Интернет, т.е. врска со брзина од приближно 1,5 Mbps за да можете да уживате во стандардниот пакет без никаков проблем (7,99 евра месечно).

Повеќето врски со мрежата на мрежи ја надминуваат оваа брзина далеку, иако се препорачува доколку немате оптички влакна, да го повикате операторот на вашата Интернет конекција за да ја потврдите добиената брзина. Можете исто така да уживате во бесплатниот месец на Нетфликс и да проверите дали сè работи без проблеми, пред да започнете да плаќате секој месец.

Што се однесува до другите пакети, за оној што ни нуди содржина во HD резолуција, се препорачува да имате врска помеѓу 5 и 7 MB. За пакетот што ни нуди содржина во 4K, врската мора да биде помеѓу 15 и 17 мегабајти во секунда за да уживате во оптимална услуга.

Која содржина може да ја уживаме на Нетфликс?

Netflix

Бидејќи беше објавено доаѓањето на Нетфликс во Шпанија, едно од големите прашања што не беше презентирано беше тоа што можевме да го видиме. Отпрвин беше речено дека содржината ќе биде многу ограничена, иако сега кога Нетфликс е веќе реалност, успеавме да потврдиме дека содржината во моментот е скудна, но е доволна за секој корисник.

Покрај тоа, од лансирањето во други земји е добро познато дека Нетфликс го олеснува и го здебелува својот каталог со поголема содржина кога се случило неговото лансирање и во зависност од барањата на неговите корисници.

Меѓу работите што можеме да ги видиме се две од Starвездените серии на Нетфликс како „Куќа на карти“ и „Портокал е новата црна“ во неговата оригинална верзија и следејќи ја стапката на емитување што ја имаат во другите земји. Покрај тоа, можеме да ги најдеме и преведени на шпански за уживање на оние кои не сакаат да ја видат оригиналната верзија на овие серии на сопствено производство.

Продолжувајќи со прегледот на каталогот на Нетфликс, можеме да сфатиме дека постигнал договор со Антена 3 и дека многу од неговите серии можат да уживаат во целост на видео платформата. На пример ќе може да се видат „Кадифе“, „Ел Барко“ или „Ел Интернадо“, покрај многу стари серии на шпанскиот ланец.

На меѓународно ниво можеме да видиме серии како; „Готам“, „Стрела“, „Декстер“, „Орманско црно“, „ИТ толпата“, „Одела“, „Калифорнизација“, „Озборувачка“, „Бителстар Галактика“ или „Црно огледало“.

Што се однесува до филмовите, каталогот е доста важен со некои од најновите новости и одлични класици што секој сака да ги гледа повторно од време на време.

Како да започнете да уживате во Нетфликс

Нетфликс сакаше да направиме многу лесно да започнеме со користење на оваа услуга, а тоа е така што секој може да го проба првиот месец кога ќе биде бесплатен. За да започнеме да уживаме во моментов, ние едноставно мораме креирајте сметка на официјалната страница на Нетфликс (Usе ни го побараат бројот на нашата картичка дури и ако првиот го имаме целосно бесплатно) и ќе пристапат до неа за да започнат да гледаат содржина.

Важно е да имате предвид дека на крајот на пробниот месец мора да ја откажете претплатата, бидејќи во спротивно, автоматски ќе ви се наплаќа месечна исплата.

Откако ќе пристапите до вашата сметка, ќе можете да изберете три омилени серии што ќе му помогнат на алгоритмот Netflix да ве познава подобро и да предложат интересна содржина за вас.

Подготвени сте да започнете да уживате во Нетфликс?.

Повеќе информации - netflix.com/es/


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.