6 онлајн алатки за конвертирање на датотеки во PDF документи

претвори во PDF

Достапни се многу информации на мрежата како е-книги или PDF документи, нешто што наидува на голема помош затоа што овие типови датотеки имаат целосна структура, што значи дека внатре ќе најдеме фотографии, статистички табели и совршено добро поставени страници.

Проблемот може да се појави кога имаме во наши раце некаков вид на информација во сосема поинаков формат, затоа треба да се обидеме да користиме специјализирана алатка за конвертирајте ја оваа датотека во една компатибилна со овие PDF документи; Следно ќе споменеме 6 онлајн алатки што можеме да ги искористиме за да ја извршиме оваа конверзија, што е голема помош затоа што ќе ги користиме на која било работна платформа и само со Интернет прелистувач.

1. 7-PDF за конвертирање на датотеки во PDF документи

7-PDF Таа е една од најдобрите алтернативи што сакаме да ја споменеме во овој момент, а која може да ја извршуваме од кој било Интернет прелистувач.

7pdf

Неговиот работен интерфејс е навистина исклучителен, бидејќи треба да ја избереме датотеката само од левата страна и потоа да го користиме копчето што вели «конвертирај PDF«; Најдоброто од сè е во компатибилноста, бидејќи би можеле да избереме едноставен текстуален документ, слики, па дури и, оние со PSD формат што припаѓаат на Adobe Photoshop. Недостаток може да се најде во тоа што може да се избере само една датотека, што значи дека не можевме да управуваме со серија од нив за да ги претвориме во PDF документи.

2. PDF2x во веб-прелистувачот

Оваа онлајн алатка всушност, тоа е дел од целиот пакет и сет што можеме да го користиме, во секој момент.

x2pdf

Главната функција е слична на онаа што ја споменавме погоре, односно ние треба само да избереме одредена датотека, а подоцна, нарачајте да се претвори во PDF. Тука има и неколку други дополнителни помагала што би можеле да ги користиме во секој момент, на пример, оној што вели PDF2x го прави спротивното, односно можеме да избереме PDF документи за да ги претвориме во кои било други што ги сакаме.

3. PDF24 Интернет конвертер PDF

Оваа алтернатива Може да се работи и без никаков проблем од Интернет прелистувачот и од кој било вид платформа на која работиме.

pdf24

Тука ќе ни бидат претставени првенствено три уникатни опции за избор, со кои би можеле да стигнеме:

  • Изберете датотеки од нашиот персонален компјутер.
  • Користете URL-адреса што припаѓа на веб-страница.
  • Рачно напишете кој било текст што го сакаме.

Со која било од алтернативите што ги споменавме погоре, многу лесно ќе имаме PDF-документи што може да ги преземеме на нашиот компјутер.

4. Комедоки

Иако со поинаков начин на постапување, но оваа онлајн алатка Исто така, ни нуди можност за конвертирање на датотеки со различни формати во PDF документи.

комедок

Овде ќе најдеме мал волшебник што мора да го следиме, каде што ќе ни биде кажано дека мора да избереме датотеки во рамките на неговиот интерфејс. На крајот и кога веќе го завршивме целиот процес, ние мора да ја напишеме нашата е-адреса (или кој било контакт што го сакаме) затоа што таму, таму ќе биде испратена конвертираната датотека, нешто што може да трае приближно 10 минути.

5. Conv2pdf

со оваа онлајн алатка можете да изберете датотеки до 50 различни типови формати.

конв2пдф

Меѓу нив се вклучени оние на OpenOffice, Microsoft Office, WordPerfect, Start Office меѓу неколку други. Големината на изворната датотека не смее да надминува 6 MB; тука ќе имаме можност за изберете неколку од нив за да извршите сериска конверзија, на која подоцна ќе ја преземеме во единствена компресирана датотека во Zip формат.

6. Конвертор на документи Neevia

Оваа алатка Тоа е малку поспецијализирано од претходните, бидејќи тука освен што ќе може да избереме неколку датотеки за да ги претвориме во PDF документи, исто така ќе ни овозможи да направиме спојување или комбинација помеѓу некои од нив.

невие

Единствениот проблем е што изворната датотека не смее да надминува 2 MB.

Со која било од алтернативите што ги споменавме, многу лесно ќе имаме можност да конвертираме која било датотека во PDF документ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.