8-те најдобри апликации за позадини за Android

Андроид

Андроид е оперативен систем кој ни овозможува голем степен на прилагодување практично на секој уред, што е несомнено многу интересно за секој корисник. Една од работите што ни овозможува да ги прилагодиме е позадината, за која можеме да избереме една од оние што уредот ги носи стандардно или да ја направиме преку една од многуте апликации за позадина што се достапни.

Токму за овој вид апликации, ние сакаме да разговараме со вас денес и по пребарувањето што го избравме 8 најдобри апликации за позадини за Android, што ќе ни овозможи да имаме позадина на нашиот уред по наш вкус и тотално персонализирана.

Ако никогаш не знаете каква позадина да ставите на вашиот Андроид, продолжете да читате и разгледајте ги овие апликации што ќе ви овозможат да ја менувате вашата позадина практично секој ден, со можност да изберете убава, смешна или меланхолична.

Zedge

Zedge

За долго време Zedge Тоа е една од најсимнуваните апликации на Google Play или истата, официјалната продавница за апликации. Благодарение на огромната количина позадини за Android што ни ја нуди, покрај некои други прилагодувања, успеа да освои огромен број на корисници.

Во Зеџ можеме да пребаруваме меѓу илјадниците позадини што се достапни преку разни категории или да извршиме пребарување за одреден термин. Покрај тоа, меѓу функциите што оваа интересна апликација ни ги нуди е и можноста за воспоставување на автоматска промена на нашата позадина помеѓу неколку. Со ова нема да мора секогаш да носиме иста позадина и нема да се грижиме дали ќе треба да ја менуваме од време на време.

За да ја заокружиме оваа интересна апликација, мора да ви кажеме дека може да се преземе бесплатно. Можете да ја користите врската што ќе ја најдете подолу за да ја преземете веднаш на вашиот уред.

EDвонења и позадини на ZEDGE
EDвонења и позадини на ZEDGE
Развивач: Zedge
цена: слободен

Основни тапети

Името на апликацијата, Основни тапети, тоа веќе ни дава многу индиции за тоа што ќе најдеме, а тоа е дека едноставноста е нејзино знаме, иако тоа не значи дека ќе можеме да престанеме да пристапуваме до голема колекција на слики што можеме да ги поставиме на прилично едноставен начин како наша позадина. Уред со Android.

Благодарение на оваа апликација Можеме да избереме дизајни од дистрибуцијата на Linux OS Luna и да ги користиме на нашиот паметен телефон или таблет како позадина. Разновидноста, како што веќе споменавме, е широка и сите слики, покрај тоа што се тотално легални, се прилично убави.

Ова е уште една од оние апликации што не е достапна за преземање во официјалната продавница за апликации на Google, но уште еднаш нема опасност да ја преземете на вашиот уред, се додека го сторите тоа од врската што ви ја нудиме веднаш подолу .

Преземете ги основните тапети ТУКА

Валпапирус

Валпапирус

Една од најголемите недостатоци што ја наоѓаме во скоро секој уред со Android е тоа што некои слики, направени со камерата, не можат правилно да се прилагодат како позадина. Валпапирус ни овозможува да избереме која било слика од нашата галерија и да ја избереме како позадина, без да мора да ја сечеме за да направиме хоризонтална или вертикална верзија.

Ова решава многу непријатен проблем што страдаат многу корисници дневно, а исто така и со многу добри резултати за разлика од другите слични апликации.

Валпапирус
Валпапирус
Развивач: ВасуДев
цена: слободен

Мулти-слика во живо позадина

Како што вели неговото име, со Мулти-слика во живо позадина Beе можеме да воспоставиме неколку позадини на работната површина, конкретно една за секој екран, и на тој начин да имаме голема разновидност на тапети на секој од екраните што ги имаме или што често ги користиме.

Сликите можат да бидат избрани од одличната библиотека што ни ја нуди апликацијата, но и од нашата сопствена галерија. Меѓу најинтересните опции што ги нуди апликацијата, го наоѓаме стрможност за формирање на секој фонд за одреден временски период.

Секако, морам да ви кажам дека откако ја тестирав оваа апликација на мојот уред со Android, завршив малку вртоглавица и гледајќи слика на секој екран до којшто пристапуваме, може да заврши луд, особено ако не сме навикнати. Ако не е важно да гледате слика на секој екран или дури ви се допаѓа, MultiPicture Live Wallpaper треба да биде вашата главна апликација.

Мулти-слика во живо позадина
Мулти-слика во живо позадина
Развивач: lllllT
цена: слободен

Кули позадини HD

Кули позадини HD

Кул тапети HD е уште една од оние апликации што не треба да недостасуваат на ниту еден уред со оперативен систем Андроид и прави огромна количина позадини достапни за секој корисник, во HD резолуција.

Исто така, ќе ни овозможи да поставиме каква било слика од нашата галерија како позадина, на едноставен начин и да можеме да ја прилагодиме нејзината големина во секое време.

Wallbase

Wallbase е уште една од оние апликации што се издвојува пред сè по својата едноставност и што не ги комплицираат нашите животи во нешто едноставно како што треба да биде изборот на тапет. Библиотеката со слики на оваа апликација е завидна и можеме да избереме позадина помеѓу повеќе од милион слики од сите видови.

За да не се изгубите меѓу толку многу слики, можеме да бараме што сакаме преку пребарувања за разни категории или клучни зборови.

Секако апликацијата може да се преземе целосно бесплатно и не треба да се грижите во кое било време за потеклото на сликите бидејќи тие припаѓаат на истоимената база на слики како и апликацијата. Непотребно е да се каже, апсолутно правна област.

Бесплатно, основно, HD позадини
Бесплатно, основно, HD позадини
Развивач: Калвн
цена: слободен

Блурон

Блурон Тоа е веројатно една од најпознатите iousубопитни апликации што можеме да ја преземеме на нашиот Андроид уред со кој ќе поставиме позадина, да, сосема поразлична од онаа на која сме навикнале. И дали е таа апликација тоа ќе ни овозможи да примениме ефекти на заматеност на која било слика и целосно да ја смените оригиналната слика.

За да им ги дадеме посакуваните ефекти, можеме да користиме која било апликација, дури и една направена со камерата на нашиот уред. Покрај тоа, можно е и споделување на нашите креации преку разни социјални мрежи.

PicSpeed ​​HD Позадини

PicSpeed ​​HD Позадини

Ако она што го сакате е да имате позадина на вашиот Андроид, со Full HD резолуција од 1080p, најдобра опција за да го постигнете тоа е користење на апликацијата PicSpeed ​​HD Позадини. Во него ќе го најдете оној што е можеби најголемиот колекција на слики со висока резолуција, кои исто така се веќе прилагодени во однос на големината.

За жал, тој не е достапен преку Google Play, но нашата препорака е да можете да го преземете без страв. Покрај тоа, за да ги заокружите опциите што ги нуди, ќе најдете можност за отсекување, ротирање или промена на големината на која било од достапните слики, дали ви треба нешто друго за да го преземете веднаш?

Преземете ги позадините на PicSpeed ​​HD ТУКА

Кои апликации обично ги користите за да изберете и да поставите позадини на уредот со Android?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.