Acer ја намалува цената на Jade Primo 300 евра

acer-jade-братучед

Виндоус 10 Мобиле е сè уште платформа на која и претстои долг пат. За жал, политиката што ја следи „Мајкрософт“ во својата верзија за мобилни уреди, се чини дека не е соодветна според бројките за користење на неговиот мобилен оперативен систем. Моментално многу малку производители во моментов се потпираат на Windows 10 Mobile како оперативен систем за неговите терминали и покрај тоа што многу се подобри во споредба со претходната верзија. Покрај тоа, скоро совршената интеграција со Winddwos 10 во неговата десктоп верзија ни овозможува да бидеме свесни за тоа што се случува на нашиот паметен телефон во секое време благодарение на известувањата.

acer-братучед

Acer беше една од компаниите што се одлучија за Windows 10 Mobile да го лансира Jade Primo, терминал што е компатибилен со функцијата Continumm која ни овозможува да поврземе тастатура, глувче и монитор со паметниот телефон за да работиме како од компјутер, заштедувајќи ги растојанијата, тоа ќе биде. Овој терминал, кој се најде на пазарот за многу кратко време и кој се најде во продажба за 599 евра, штотуку виде како неговата цена е намалена за половина. Моментално Acer Jade Primo можеме да го купиме за само 299 евра.

Ни нуди Acer Jade Primo 808-јадрен процесор Qualcomm 6, со 3 GB RAM меморија, доволно за да се справи со 5,5-инчниот AMOLED екран со Full HD резолуција. Внатре наоѓаме 32 GB простор за складирање, простор што можеме да го прошириме до 128 GB благодарение на слотот за проширување за микро SD картичките.

Овој терминал ни нуди задна камера од 21 mpx додека предната достигнува 8 mpx. Бидејќи е компатибилен со функцијата Continumm, има USB-C конекција. Капацитетот на батеријата е 2.870 mAh, нешто фер за екранот и резолуцијата и има прилично тесна тежина од 150 грама.

Намалувањето на цената на овој терминал е многу добра опција за да пробате Windows 10 Mobile, бидејќи тоа е терминал од висока класа што можеме да го најдеме за само 299 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.