Анкер ги претстави своите нови производи на CES 2022

Анкер иновации, глобалниот лидер во потрошувачката електроника и технологиите за полнење, денес објави нови производи од своите брендови Anker, AnkerWork, eufy Security и Nebula. Ова вклучува лента за видео конференции со интегрирано осветлување, паметно ѕвонче на врата со две камери и пренослив 4K ласерски проектор со AndroidTV.

AnkerWork B600 користи нов дизајн сè-во-едно кој комбинира камера од 2K, 4 микрофони и вградени звучници заедно со лента со светло. Идеален за употреба и дома и во канцелариски простор, неговиот компактен дизајн лесно го става на надворешен монитор. Откако ќе се поврзе преку USB-C, B600 може да се користи со повеќето платформи за видео конференции за да обезбеди живописен квалитет на видео и кристално чист звук додека го одржувате вашето биро организирано.

Двојно безбедносно видео на врата се обидува да помогне во борбата против кражбата на влезови со тоа што ќе обезбеди не само предна камера од 2K, туку и втора камера 1080p фокусирана надолу, дизајнирана да внимава на пакетите што се депонирани на подлогата. Предната камера користи агол на гледање од 160º (FOV), додека камерата свртена на земја користи визија од 120º за лесно прикажување и следење на пакетите.

Маглина Космос ласер 4K и Cosmos Laser се првите премиум ласерски проектори за долго фрлање. Најдобриот Nebula Cosmos Laser 4K има 4K UHD резолуција додека стандардниот Nebula Cosmos Laser има 1080p Full HD резолуција. Доаѓањето на ласерската технологија обезбедува нова еволуција на понудата на проектори на Nebula.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.