Huawei Mate 9 Lite, чиста моќ почитувајќи ги нашите џебови

Мате 9 Лајт

Неодамна моите колеги разговараа со вас Долго и напорно за Huawei Mate 9 и Mate 9 Pro, со својот спектакуларен модел Porsche Design и неверојатните карактеристики на ниво на хардвер што го направија Huawei репер во последните години во однос на мобилната технологија по добри цени. Сепак, бидејќи сме високи како што е Mate 9, не можеме да очекуваме ниту смешни цени. Значи, Huawei го лансира Mate 9 Lite, модел со скоро сè што ни нуди Huawei Mate 9, со одредени ограничувања што ќе го направат многу подостапен за сите корисници.

Овој нов уред Huawei ќе има екран со резолуција Full HD (1080p) со големина од 5,5 инчи, респектабилен, но нема што да се пишува дома со резолуција. Што се однесува до физичката моќ, ќе најдеме 3GB RAM за моделот за складирање 32 GB, или 4 GB RAM меморија за моделот 64 GB. Но, не ќе остане сè тука и ќе биде придружено со батерија 3.340 mAh што не убедуваше многуе, ќе мора да видиме како тој успева да го премести тој хардвер и тој екран со оваа батерија. Мате 9 Лајт

Што се однесува до процесорот, тој ќе има Кирин 655 среден опсег, со осум јадра и максимална брзина на часовникот од 2,1 GHz. Во меѓувреме, ја одржува нормалната камера Huawei Mate 9, со двоен сензор, т.е. 12 MP еден и само 2MP друг, што нè тера да мислиме дека тоа е повеќе украс отколку што било друго (Mate 9 добар со 20 и 12 MP). Не знаеме што точно има намера кинеската компанија со сензорот од само 2MP и не вклучува никакво споменување на Leica.

Од она што не успеавме да знаеме апсолутно ништо не е цената, јасно е дека ќе биде значително пониска од Huawei Mate 9, што е исто така привлечно во однос на дизајнот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.